18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara20°C

BEŞ YÜZ KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLANDI

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Bolu’ya ek 500 kişilik istihdam sağlandığını açıkladı.

Beş yüz kişilik istihdam sağlandı

10 Eylül 2015 Perşembe 09:59

Haber Merkezi

Sağlanan istihdamın özellikle okullarda eksikliği hissedilen hizmetli kadroları için kullanacağını belirten Ercoşkun, “Geçtiğimiz yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde TYP kapsamında 190 personel istihdamı sağlayabilmiştik. Ancak yapılan bu ek 500 istihdamla birlikte bu sayıyı 350’ye çıkararak, okullara destek olmak istiyoruz. Geri kalan personelleri ihtiyacı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtacağız” dedi.

6 BUÇUK MİLYON LİRALIK EK KAYNAK

Ercoşkun, Bolu’ya 6,5 milyon liralık ek kaynak sağlandığını, geçmiş yıllarda başlatılan Toplam Yararına Programları kapsamında vatandaşların geçici istihdam edildiğini hatırlatan Ercoşkun, bu yıl TYP kapsamında ek 500 kişilik kadro tahsisi yapılacağını açıkladı.

Ercoşkun, “Toplum Yararına Programlar(TYP) çerçevesinde bu yıla ilave olarak geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızla yaptığımız görüşmeler sonrası 500 kişilik ilave kontenjan Bolu’ya tahsis edildi. Bu 500 ilave 5 Ekim’de çalışmaya başlayacak, Haziran ayına kadar devam edecek. Bolu’ya verilen 500 ek istihdamın büyük bir kısmını özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanacağız” diye konuştu.

OKULLARA DESTEK OLUYORUZ

Alınan ek istihdamın özellikle okullarda kullanılacağının altını çizen Ercoşkun, “Özellikle okullarımız hizmetli noktasında ciddi sıkıntı çekiliyor. Bu noktada okullarımızın sıkıntısını ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarımızı yürüteceğiz. Geçtiğimiz yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde TYP kapsamında 190 personel istihdamı sağlayabilmiştik. Ancak yapılan bu ek 500 istihdamla birlikte bu sayıyı 350’ye çıkararak, okullara destek olmak istiyoruz. Geri kalan personelleri ihtiyacı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtacağız. Bu projeyle hem ilimize kaynak aktarmış oluyoruz hem de vatandaşımızın bire bir hizmet almasını daha da kolaylaştırmış bulunuyoruz. Ben öncelikle bakanımıza ve başbakanımıza verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar