19 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara18°C

TANJU ÖZCAN’A FAŞİST SUÇLAMASI

KESK-DİSK VE TMMOB Bolu şubelerinin ortak olarak yaptığı açıklamada, CHP Milletvekili Tanju Özcan eleştiri yağmuruna tutuldu.

Tanju Özcan’a faşist suçlaması

11 Eylül 2015 Cuma 10:42

Özcan’ın CHP parti binasında yaptığı açıklamalar için “Özcan’ın yaptığı şovenist ve ötekileştirici açıklamalar, ayrıştırıcı ve faşist ifadeler” denildi.

Haber: Özge Elçi

Yapılan açıklamada son günlerde artan terör ve şiddet olaylarına değinilerek yaşananlardan AKP ve Cumhurbaşkanı sorumlu tutuldu. Açıklamada; “Her geçen gün çatışma ve şiddet daha da artarken yitirdiğimiz canlarımıza yeni canlar ekleniyor, ateş tüm ülkeyi sarıyor. Yiten canlarımıza yeni canlar eklenmemesi için toplumsal barışı konuşmamız gerekirken ne yazık ki, AKP iktidarı ve Cumhurbaşkanı, halkları karşı karşıya getiren söylemlerden de geri durmamaktadırlar. Hala tek başına iktidar ve oy hesabı yapmaktadırlar” denildi.

BOLU VALİLİĞİ VE EMNİYETE ÇAĞRI

 Son dönemlerde Kürk kökenli vatandaşlara yapılan saldırıların hatırlatıldığı açıklamada “Tarım işçisi, esnaf, gazete, dernek, siyasi parti demeden linç kampanyası yürütülmektedir. Özellikle son iki gündür Alevilerin, Kürtlerin, devrimci ve demokratların yaşadıkları mahalleler basıldı. Hürriyet Gazetesi ve HDP Genel Merkezi ve İl binaları basıldı ve yakıldı. Bolu’da da akşam saatlerinde Doğuder ve bir Kürt yurttaşımıza ait işyerinin camları kırılıp içindeki eşyalara zarar verilmiştir. Birçok Kürt esnafa dönük tehdit ve hakaret edilmiştir” denildi.

ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇİLSİN

“Protesto ve gösteri yapmak her yurttaşın hakkı” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada Bolu Valiliği ve Bolu Emniyet Müdürlüğü’ne “Yalnız protesto gösterilerinin şiddet içermesi kabul edilemez. Daha da önemlisi şiddet içeren eylemlerin önlenmemesi  kesinlikle kabul edilemez. Bu yüzden dolayı Bolu Valiliği’nin ve Emniyetinin insanların can ve mal güvenliğini sağlamak için bu tip şiddet içeren eylemleri önlemesi gerekmektedir. Bu şiddet eylemlerinin önlenmemesi, Bolu’da daha üzücü olayların yaşanmasının önünü açacaktır” ifadeleri yer aldı.

CHP’lilerin HDP’ye yaptığı geçmiş olsun ziyaretlerinin saygı duyulması gereken bir tavır olduğu belirtilen açıklamada CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a suçlamalarda bulunularak

“Özcan’ın yaptığı şovenist ve ötekileştirici açıklamalar kabul edilemez. Bu açıklamalar, savaş ve nefret dilidir. Bu tip ayrıştırıcı ve faşist ifadelerin CHP’nin ve demokrat üyelerinin görüşü olmadığını biliyoruz. Bu açıklamalarından dolayı Sayın Tanju Özcan’ı esefle kınıyoruz” denildi.

BU YANLIŞTAN DÖNÜLSÜN

Açıklamada son olarak şunlar belirtildi; “Kaygılıyız. Halklarımızın bir arada barış ve kardeşlik içerisinde yaşama umudunu dinamitleyen saldırıları kınıyor iktidar sahiplerini de uyarıyoruz.

Bu yanlıştan dönün. KESK-DİSK VE TMMOB olarak çocuklarımızın ölmemesi için barış diye haykırmaya devam edeceğiz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar