20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

BOLU HALKI ŞEHİTLERİNİ UNUTMUYOR

Son 2 aydır tırmanışa geçen terör saldırıları ve artan şehit haberleri, tüm ülkeyi yasa boğarken isyanlar da giderek büyüyor. Bolu’da da teröre tepki ve şehitleri anmak için yapılan çeşitli etkinliklerde her yer Türk bayraklarıyla donatıldı.

BOLU HALKI ŞEHİTLERİNİ UNUTMUYOR

11 Eylül 2015 Cuma 18:50

Haber: Özge Elçi 

Temmuz ayında tekrar hortlayan terör saldırıları, bazı günler sayısı onları geçen şehit haberleri, tüm ülkede büyük yasa yol açtı. Güneydoğu’dan gelen acı haberler her geçen gün artarken, Türk halkının isyanı da büyüyor.

Son 2 aydır biri asker, diğeri polis 2 şehit veren Bolu’da da terörü lanetlemek ve şehitleri anmak için yapılan etkinliklere binlerce vatandaş katıldı. Geçtiğimiz hafta yüzlerce kişi, teröre tepki ve şehit ailelerine destek için imzaladıkları gönüllü askerlik dilekçesini Askerlik Şubesine verdiler.

BİR GÜNDE ON BİNLERCE KİŞİ ORGANİZE OLDU

Her gün büyük kalabalıklarla yapılan yürüyüş ve konvoyların en geniş kapsamlısı, Perşembe gecesi taraftar gruplarının düzenlediği ve yaklaşık on bin kişinni katılımıyla yapılan yürüyüş oldu. Şehitlere saygı için geçen hafta bir yürüyüş de düzenleyen Sümer Mahallesi sakinleri ise mahallelerinin her yerini kırmızı beyazlı bayraklarla donattılar. Şehrin her noktasında da Türk milletinin milli birlik ve beraberliğini göstermek için araçlar, evler ve iş yerleri de Türk bayraklarıyla süslendi. 

km2.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.