25 Mart 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara7°C

DAĞDAKİLERİ BİLE DOST BELLEDİNİZ

Artan terör olaylarının sorumlusu olarak Ak Parti ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef gösteren CHP’li Milletvekili Tanju Özcan’a cevap veren Arzu Aydın, “Ak Parti tek başına iktidar olamasın diye dağdakileri bile dost bellediniz” dedi.

Dağdakileri bile dost bellediniz

11 Eylül 2015 Cuma 16:22

Haber Merkezi

Açıklamasında Özcan’ı sert sözlerle eleştiren Aydın, “CHP Milletvekili Sayın Tanju Özcan gazetelere verdiği beyanatta ‘HDP diye bir yapı var. Siyasi parti demiyorum, terör örgütünün açık şekilde temsilcisi. Bugün askerimizi, polisimizi mayın tuzağına düşüren o tuhaf kıyafet giymiş adamın kravatlısı TBMM’de. Bunlar hiçbir zaman terörle aralarına mesafe koymadılar. ‘Nereye verecekseniz verin oyunuzu; ama bu vatan hainlerine oy vermeyin. Bunun sonunda verilen oylar asker ve polis cenazesi olarak bizleri üzüyor’ demiştir. Sayın Özcan acaba HDP’nin terör örgütü ile arasına mesafe koymadığını yeni mi anladı? Terör örgütü ile bağlantısı olduğunu söylediği tuhaf kıyafetli adamların, kravat takmış halinin Meclis çatısında yer almasında partisinin katkısı nedir?” diye konuştu.

BİZ ŞEHİTLERİMİZİ DÜŞÜNÜRKEN SİZ OY DÜŞÜNÜYORSUNUZ

Açıklamalarında CHP’yi suçlamaya devam eden Arzu Aydın, “Siz ki, Ak Parti tek başına iktidar olamasın, gitsin diye, Türkiye’nin 13 yıllık istikrarına darbe yapalım diye dağdakileri bile dost bellediniz. Biz şehitlerimizin acısını yüreğimizde yaşarken, bir anne olarak tüm asker ve polisimiz için dua ederken, utanmadan, sıkılmadan ‘Şimdi bunlar hain, bunlara ve Ak Parti’ye oy vermeyin’ diyorsunuz” ifadelerini kullandı.

ARTIK HALKIN DUYGULARINI SÖMÜRMEYİN

Aydın, Milletvekili Özcan’ın halkın duygularını hassasiyetlerini sömürdüğünü söyleyerek “Koalisyona hayır, seçim hükümetine hayır, ülkeyi kaosa sürüklemeye ise ‘yıldızlı evet’ diyen bir partinin milletvekili olarak, kıymetli Boluluların oylarına binaen size saygı duyuyoruz. Fakat siz, devletin kararlılıkla terörle mücadele ettiği bir dönemde şehitler üzerinden siyaset yapma acizliğini gösteriyorsunuz. Sayın vekil lütfen samimi olunuz ve halkın duygularını sömürmeyiniz” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar