21 Ağustos 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara23°C

FİYAT KRİZİ ÇÖZÜLECEK Mİ?

Bolu da dahil olmak üzere birçok şehrin ulaşım sisteminin en büyük problemlerinden olan ‘ücretsiz binişler’ için devletin yaptığı fiyat teklifi, halk otobüsü temsilcileri tarafından yetersiz bulundu.

Fiyat krizi çözülecek mi?

13 Eylül 2015 Pazar 12:18

Haber Merkezi

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu ve Türkiye’nin dört bir yanındaki özel halk otobüsleri temsilcileri, TBMM’de kabul edilen 6637 Sayılı Kanun ile 65 yaş ve üzeri vatandaşların Özel Halk Otobüsleri tarafından ücretsiz taşınmasına ilişkin hak kayıplarının önüne geçilmesi için gerekli yönetmeliğin zaman kaybedilmeden çıkarılmasını bekliyor.

FİYAT TEKLİFİ AZ BULUNDU

Kouyla ilgili özel halk otobüsü temsilcileri ve devlet arasındaki görüşmeler devam ediyor. Devlet, ücretsiz taşınan her yolcu için kişi başına 1,1 TL teklifte bulunurken taşımacılar, bu fiyatı az buldu. Halk otobüsü temsilcileri 1.5 TL talep ettti. Taraflar, pazartesi günü tekrar bir araya gelecek.

BOLU’DA DA BÜYÜK SORUNLAR YAŞANMIŞTI

Bolu’da da özel halk otobüsü işletmecileri, ücretsiz binişler nedeniyle büyük zarar yaşadıklarını söyleyerek belediye yetkillerine taleplerini iletmişler, ücretsiz binişler günde 2 defayla sınırlanıdrılmıştı. Geçtiğimiz ay yapılan Belediye Meclisi’nde de otobüslere bir yıl içinde ikinci zam yapılmış, tam binişler 2TL’ye, indirimli binişler ise 1,35 TL’ye çıkartılmıştı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar