23 Şubat 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara6°C

UYANIK OLMALIYIZ

Taşkesti’de yaşanan olayların ardından bir açıklama yapan Vali Aydın Baruş, “Bunlar terör örgütünün oyunun bir parçası. Uyanık olmak zorundayız” dedi.

Uyanık olmalıyız

14 Eylül 2015 Pazartesi 10:59

 

 

Haber Merkezi

Son günlerde güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırıların artması neticesinde şehit haberlerinin gelmesi, millet olarak hepimizi derin bir elem ve üzüntüye sevk etmektedir. Bölücü terör örgütünün asıl amacı bu acılarımızı provoke ederek, bu topraklar üzerinde bin yıldır kardeşçe yaşamış olan milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaktır. Şehitlerimizin bize en kutsal emanet olarak bıraktığı bu Vatanı bölmeye, Milletimizi birbirine düşürmeye, bugüne kadar olduğu gibi hiç bir şer güç muvaffak olamayacaktır.

‘TERÖR ÖRGÜTÜNÜN OYUNUN PARÇASI OLMAYIN’

Terör saldırılarını lanetlemek, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya haykırmak, her vatandaşımızın en temel hakkıdır. Ancak, bu tepkiyi dile getirirken yıllardır bizlerle birlikte yaşayan vatandaşlarımızın işyerlerine ve binalarına zarar vermek, suç işlediği iddiasıyla insanları linç etmeye çalışmak bölücü terör örgütünün bizi içine çekmeye çalıştığı hile ve oyunun  bir parçası olmaktır.

Devlete ve millete karşı suç işlenmişse bunun cezasını devletin yetkili organları verir. Hiç kimse devletin yerine kendisini koyarak ceza verme yetkisine sahip değildir. Aksi bir eylem suç işlemektir.

UYANIK OLMAK ZORUNDAYIZ

İlimiz Merkezinde ve Taşkesti Beldemizde son günlerde yaşanan olaylar, hepimizi derinden üzmüştür. Bu olaylar karşısında sağduyu çağrısı yapan tüm sivil toplum örgütlerimize, siyasi parti temsilcilerimize ve soğuk kanlı davranan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Terör örgütünün oyunları karşısında uyanık olmak, toplumsal huzurumuzu bozmak isteyen şer güçlere karşı kardeşliğimizi her zeminde en güçlü şekilde ifade etmek ve metanetimizi korumak, askerimize ve polisimize saldırarak bizleri provoke etmeye çalışan bölücü terör örgütüne ve onun destekçilerine verilecek en güzel cevaptır.”

   

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar