19 Eylül 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara11°C

BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ’DAN ‘SAĞDUYU’ ÇAĞRISI

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, son dönemlerde yaşanan terör olayları ve teröre karşı oluşan tepkiler nedeniyle bir açıklama yaptı. “Sağduyu” ve “birlik, beraberlik” çağrısında bulunan Yılmaz, “Gün birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi koruma

Belediye Başkanı Yılmaz’dan ‘Sağduyu’ çağrısı

14 Eylül 2015 Pazartesi 16:00

 

"Son dönemde ülkemizde artan terör olayları, kaybettiğimiz asker ve polis şehitlerimiz ile masum vatandaşlarımız hepimizin yüreğini yakıyor" diyen Yılmaz, Türkiye üzerinde kirli oyunlar oynandığını, ülkenin birliğinin, bütünlüğünün ve huzurunun hedef alındığını belirtti. Yılmaz yaptığı çağrıda, "Devletimizin terör örgütüyle var gücüyle mücadele ettiği bugünlerde, hepimiz ortak vicdanın sesine kulak vermeli, ülkemiz üzerinde tuzak kuranların oyununa düşmemek için sağduyumuzu korumalı, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz. Terör saldırılarını hepimiz lanetliyoruz. Ancak tepkimizi gösterirken, kendimizi Devletin yerine koyup ceza vermeye çalışmanın, şiddet eylemlerinde bulunmanın suç olduğunu unutmamalıyız. Bir suç varsa Devlet gereğini yapar. Bu tarz şiddet olayları, şer odaklarının, bölücü terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürer. Herkes üzerine düşeni yapmalı, bu kirli oyuna gelmemeli” dedi

Belediye Başkanı Yılmaz açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızın huzurunu ve sükûnunu bozma gayretleri bir süredir memleketimizin pek çok köşesinde beyhude olarak sürdürülmeye çalışılıyor. Ülkemizde bir kargaşa ortamı yaratma emelleri içindeki şer odakları, bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan vatandaşlarımız arasına nifak sokmaya, şiddet ve terör eylemleriyle, hepimizin üzerinde yılgınlık psikolojisi oluşturmak için uğraşıyor”

“Kirli ve karanlık niyetlere prim vermeyelim”

“Anadolu coğrafyasında yüzyıllardır kardeşçe yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak,  kirli ve karanlık niyetlere asla prim vermemeliyiz. Türkiye üzerine kurulan bu kirli oyunların farkında olmalı, bu tuzağı kuranların amaçlarına hizmet etmemeliyiz. Teröre hepimiz karşı durmalıyız, tepkimizi göstermeliyiz, protesto etmeliyiz ama bunu şiddete bulaşmadan, kimseye zarar vermeden, kimseyi tahkir etmeden yapmalıyız. Terör saldırılarını hepimiz lanetliyoruz. Ancak tepkimizi gösterirken, kendimizi Devletin yerine koyup ceza vermeye çalışmanın, şiddet eylemlerinde bulunmanın suç olduğunu unutmamalıyız. Devlete ve millete karşı işlenmiş bir suç varsa Devlet gereğini yapar, suçların cezasını verir.  Bu tarz şiddet olayları şer odaklarının, bölücü terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürer. Bu konuda hepimiz üzerimize düşeni yapmalı, bu kirli oyunu görmeli ve galeyana gelmemeliyiz. Terörü protestoya sonuna kadar evet ama şiddete sonuna kadar hayır demeliyiz”

“Birliğimizi kardeşliğimizi korumak elimizde”

“Ülkemiz, birliğimiz, bütünlüğümüz ve huzurumuz hedef alınmış durumdayken, bu tuzağı kuranların oyunlarına düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizde. Şiddet ve teröre başvurarak kargaşa ve kaos isteyenlere en güzel cevabımız, onların bu oyununa gelmemek, milli birlik ve beraberliğimizi korumak ve aklı selimle davranmaktır. Sağduyumuzu korumalı, vicdanımızın sesini dinlemeli, fitne ateşini birlikte söndürmeliyiz”

“Gün birbirimize sarılma günü”

“Tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum… Gün birbirimize sarılma, kenetlenme günüdür. Gün ayrışma değil, bir olma, birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi koruma günüdür. Provokatörlere, tahrikçilere ve fırsatçılara izin vermeyelim! Şiddet, gerginlik, tansiyonu artırmak isteyenlere müsaade etmeyelim! Demokratik haklarımızı kullanalım ama toplumsal sorumluluklarımızın da bilincinde olalım. Milletimizi bölmek, ayrıştırmak ve kutuplaşmaya itmek isteyenlerin tüm kirli oyunlarına, fitne tuzaklarına karşı bu zorlu günlerde birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenelim. Gelecekte çok daha dirençli, güçlü ve yekvücut olabilmek için omuz omuza verelim”

“Akıl ve vicdanla hareket edelim”

“Kardeşliği, barışı, hoşgörüyü egemen kılalım. Ortak akıl ve vicdanımızla hareket edelim, vakarımızı koruyalım. Etnik köken ya da mezhep gözetmeden kardeşlerimize sarılalım. Ancak o zaman teröre, şiddete, zulme, baskıya, yıldırma çabalarına, milli birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik girişimlere, oyunlara karşı güçlü oluruz. Biz çok büyük bir milletiz, çok büyük bir ülkeyiz. Büyük olmanın getirdiği sıkıntıları geçmişte de yaşadık bugün de yaşıyoruz. Biz bunların hepsinin üzerinden gelecek büyük bir güce sahibiz. Kimsenin en ufak bir kuşkusu olmasın ki; Türkiye Cumhuriyeti karanlık oyunlara, bölücü terör odaklarına karşı var gücüyle mücadele edecek, Devletimizi, ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlere en şiddetli cezaları verecektir. Memleketimizin her köşesinde kazanan huzur ve demokrasi olacaktır. Bizlere düşen, şehitlerimizi omuzlarımızda ve yüreğimizde kutsal emanet olarak taşıyarak,  birlik ve beraberlik içinde, Türkiye’yi daha güçlü bir geleceğe hazırlama kararlılığı ile hareket etmektir.  Güzel ülkemizde yıllardır süren istikrar, güven ve huzur ortamının önümüzdeki günlerde yeniden kalıcı olarak tesis edileceğine inancımız sonsuzdur”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar