16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara6°C

DEVLET KUDRETİNİ GÖSTERİR

​Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Taşkesti’de yaşanan olaylara değinerek “Devlet, kudretini tüm bu unsurlar üzerinde gösterecektir. Kimsenin kendisini devletin kolluk kuvvetlerinin yerine koymaması lazım” dedi.

Devlet kudretini gösterir

14 Eylül 2015 Pazartesi 16:09

 

Özge Elçi

Ak Parti’nin 5. Olağan Büyük Kongresi’nin ardından parti binasında basın açıklaması yapan Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, kongre için ülkenin çeşitli şehirlerinden gelen partililere teşekkür etti.

FATİH METİN’İ KUTLADI

Ahmet Davutoğlu’nun güven tazelediği kongrede değişen MKYK’ya değinen Ercoşkun, “Ak Parti MKYK’da ciddi bir değişiklik gerçekleşti. Ak Parti’nin tüm organlarından tecrübeli kuvvetli bir MKYK oluştu. Yeni göreve gelen MKYK ve MYK üyesi arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Çünkü kongre aynı zamanda bir seçim startının verilmesiydi. Son günlerde yaşananlardan kaynaklı kongrede herhangi bir müzik yayını gerçekleşmedi; ama coşkulu bir kongreydi. Geçmiş dönemde milletvekilliği yapmış olan Fatih Metin’i de Ak Parti disiplin kurulunda almış olduğu görevden dolayı kutlarım” dedi.

ILICA KÖYÜ’NE GEÇMİŞ OLSUN

Taşkesti’nin Ilıca Köyü’nde Cuma günü yaşanan yangına değinen Ercoşkun, “Ankara’da harcadığımız bu mesai sürecinde Bolu’da bazı üzücü olaylar meydana geldi. Öncelikle Taşkesti’nin Ilıca köyünde meydana gelen yangında 5 evimiz yandı, onlara geçmiş olsun diyorum ve bu yüzden üzüntülerimi ifade ediyorum. Daha büyük bir facianın olmasını engelleyen kurum ve kuruluşlara da özellikle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TERÖRÜN VE TERÖRİSTİN AMACI BELLİ

Milletvekili Ercoşkun, Taşkesti’de Pazar gecesi yaşanan olaylara da değinerek şunları söyledi; “Temmuz ayının başından itibaren PKK ve KCK’nın eylemsizlik kararı almasından itibaren içimizi acıtan terör eylemleriyle karşı karşıyayız. Burada terörün ve teröristin amacı belli; ülkeyi kaosa sokmak ve tüm insanları huzursuzluğa itmek. Teröre karşı yapacağımız her türlü eylemin arkasındayız. Teröre karşı tüm ülke olarak dimdik durduğumuzu göstermek için her zaman varız. Ama diğer taraftan terörün amacına hizmet etmeye de karşıyız.

DEVLET KUDRETİNİ BU UNSURLAR ÜZERİNDE GÖSTERİR

Buradaki amaçtan kastım; öyle ya da böyle bir şekilde ortaya çıkacak karışıklıktan, teröre bulaşmamış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da etkilenmemesini sağlamamız lazım. Türkiye Cumhuriyeti eğer bir hukuk devletiyse, devlet eğer varsa, kudretini tüm bu unsurlar üzerinde gösterecektir. Kimsenin kendisini devletin kolluk kuvvetlerinin yerine koymaması lazım. Dolayısıyla bu anlamda kargaşaya yönelik atılacak her adım, terörün ve teröristin amacına hizmet eder. Bunun bilincinde olmamız lazım.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar