20 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara9°C

VEKİL ADAYLIĞI İÇİN İLK KEZ NET KONUŞTU

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 1 Kasım’da yapılacak erken seçim için milletvekili adayı olacağı yönündeki iddialarla ve neden aday olmadığıyla ilgili ilk kez net konuştu.

Vekil adaylığı için ilk kez net konuştu

16 Eylül 2015 Çarşamba 15:29

Yılmaz, hakkındaki dava ve soruşturmaları kast ederek “Kendimi sıkıntıdan kurtarmak için bu dönemden sonra böyle bir talebim olabilirdi; ama benim talebim bu değil, talebim Bolu için her şeyi yapabilmektir” dedi.

Haber: Özge ELÇİ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da görev yapan basın mensupları ve köşe yazarları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Memur-Sen TOKİ’de bulunan Şehrazat Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltıda gazetecilerle gündeme dair sohbet eden Yılmaz, kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

KAFAMDAKİ BOLU’NUN YÜZDE 70’İNİ TAMAMLADIM

1 Kasım’da yapılacak erken seçimde ismi milletvekili adaylığı için geçen Yılmaz, bu konuyla ilgili gelen bir soruya ilginç bir yanıt verdi. Yılmaz,

“Belediye Başkanı olarak göreve geldiğim gün aklımda Bolu ile ilgili bir resim vardı. Bu güne kadar Allah’a şükür bu resmin yüzde 70’ini tamamladım. Çok az bir kısmı kaldı ve ben bunu da tamamlamadan bu görevi bırakmak istemiyorum. Bazıları yaptığımız işlerin sadece makyaj kısmına bakıyor ama benim için önemli olan sistemdir. Mesela bir yol açmışızdır, yol genişletmişizdir ama çukurludur, asfalt değildir. Bunun acelesi yok çünkü o yolu herkes asfaltlar önemli olan o yolu açabilmek. Yani kısacası bir sistem oturmak için uğraşıyoruz biz. O sistem oturduktan sonra makyajını, güzelleştirmesini herkes yapar. Bu sebeple Belediye Başkanı olarak biraz daha işimiz kaldı ve bu işi bitirmek için görevimin başında var gücümle Bolu için çalışmaya devam edeceğim” dedi.

“Hiçbir zaman sırf milletvekili olmak için milletvekili olmayı hedeflemedim” diyen Yılmaz, böyle bir şeyi hiçbir zaman kabul etmediğini ifade etti.

DOSTLUKLAR DA DÜŞMANLIKLAR DA HAD SAFHAYA GELİYOR

Yılmaz, “Milletvekiliğini ne için isterim, söyleyeyim” dediği açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “5 yıl sonunda Bolu’da bahçesine girmediğimiz insan kalmayacak. Bunların bir çoğu canı isteyerek, bazıları da çekinerek veriyor. Bu kadar uzun zaman belediye başkanlığı yapınca evet dediğiniz her konuda birisine rant sağlıyorsunuz, hayır dediğiniz her konuda birisinin rantını kesiyorsunuz. Dolayısıyla dostluk ve düşmanlıklar, had safhaya gelmiş olabiliyor. Birçok kalıcı sıkıntıların üzerine giderek bunları yok etmeye çalışıyoruz. Aynı anda birçok cephe açtığımız için çok değişik çevrelerden, çok değişik tehditlerle karşı karşıyayız.

KENDİMİ SIKINTIYA SOKUYORUM AMA BOLU’YU SIKINTIYA SOKMAMAYA ÇALIŞIYORUM

Ankara’da Belediyelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ‘Sen hem kendini hem Bolu’yu sıkınıtya sokuyorsun’ demişti. Evet, kendimi sıkıntıya sokuyorum; ama Bolu’yu sıkıntıya sokmamaya çalışıyorum. Kendimi sıkıntıdan kurtarmak için bu dönemden sonra, eğer bir zarfa girersem o zarfta ilk kızgınlık geçer, sonra daha makul bakabilir insanlar diye, böyle bir korunma ihtiyacından dolayı böyle bir talep olabilir. Ama hiçbir zaman talebim bu değildi.

SİYASETTE EN RİSKLİ MAKAM BELEDİYE BAŞKANLIĞI, EN KOLAYI MİLLETVEKİLLİĞİ

Talebim, Bolu’yu dünyanın en güzel şehri yapabilmek için yapmam gerekenleri yapmaktı. Siyasette en zorlu, en riskli makam belediye başkanlığıdır. En risksiz ve en sorunsuz yer milletvekilliğidir. Bizim yaptığımız her şey, risk ve sorumluluk istiyor. Belediye başkanlığını bıraktıktan sonra daha uzun yıllar mahkemelerle uğraşacağız. Bunu bilerek bu işi yapıyoruz. Öyle olunca da tehditlere karşı, kendini kamufle etmek için makul bir süreç için, Ankara’ya gitmek düşünülebilir. Ama onun dışında benim için sadece milletvekili olmak için Ankara’ya gitmek, hiç anlam ifade etmiyor.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar