18 Kasım 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara2°C

DÖRTDİVAN KÖYLÜLERİNİN SU İSYANI

​Dörtdivan’ın 14 köyüne verilmesi kararlaştırılan Kuldan Yaylası sularının Geredeli yetkililer ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü tarafından engellendiğini iddia eden köylüler, isyan etti.

Dörtdivan köylülerinin su isyanı

15 Eylül 2015 Salı 11:00

 

Haber: Özge ELÇİ

Dörtdivan’da Kılıçlar, Kurca, Çardak, Yayalar, Adaköy, Doğancılar, Göbüler, Yalacık, Süller, Feyizeller, Deveciler Köylerinin aralarında bulunduğu 14 köye, köy sakinlerinin evlerinde kullanılmak üzere Kuldan Yaylası’ndan su verilmesi kararlaştırıldı. 14 köyün sakini, Kuldan Yaylası’ndan gelecek bu suyun ihaleye çıkmasına rağmen hala evlerine verilmemesinden dert yanıyorlar.

‘GEREDELİLER VE FEHMİ KÜPÇÜ ENGEL OLUYOR’ İDDİASI

Yayalar Köyü Azalarından Ahmet Kırıkoğlu, diğer birçok köy sakini gibi, bu suların Kuldan Yaylası’ndan köylerine verilmesine, Geredeli bazı siyasi ile yetkililerin ve Geredeli olan Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün engel olduğunu iddia ettiler.

İÇİLEMEZ RAPORU OLAN SUYU İÇİYORLAR

Aza Ahmet Kırıkoğlu, şu anda yer altı sondaj suyu içtiklerini söyleyerek “İçtiğimiz bu suların ‘içilemez raporu’ var; ama biz mecburen içiyoruz, başka çaremiz yok” diye konuştu. Kuldan Yaylası’ndan bizim evlerimize gelecek olan; ama engellendiği için yararlanamadığımız bu sular ise şu anda boşa akıyor” dedi.

BİZ ÜVEY EVLAT MIYIZ?

Söz konusu köylerin muhtarlarının toplanarak Valiliğe gitmelerine ve ilgili Bakanlıklara ve makamlara şikayette bulunmalarına rağmen hiçbir sonuç alamadıklarını söyleyen Kırıkoğlu, “Dörtdivan’a hiç sahip çıkan yok, biz üvey evlat muamelesi görüyoruz. Bu çağda mahrumiyet bölgesinde yaşıyoruz” diyerek tepki gösterdi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar