23 Eylül 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara23°C

AİBÜ ÖĞRENCİLERİ DİKKAT!

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) 2015-2016 Güz Dönemi Ders Kayıtları başladı.

AİBÜ öğrencileri dikkat!

17 Eylül 2015 Perşembe 10:38

Ders kayıtlarının başlaması ile birlikte Bilgi Yönetim Sistemine girip kayıtlarını gerçekleştirmek isteyen öğrenciler, sitede yoğunluğa sebep oluyor.

Haber merkezi

AİBÜ Sosyal Medya’dan yapılan açıklamada "Ders kayıtlarının başlaması ile birlikte Bilgi Yönetim Sisteminde yoğunluk oluşmaya başladı. Zaman zaman sitede bir işlem yapmak neredeyse imkansız hale geliyor. Her dönem yaşanan bu sorun ne yazık ki kesin bir çözüme kavuşturulamadı. Sisteme giriş için gerekli şifrelerini unutan öğrenciler ise öğrenci işlerine ulaşmakta güçlük yaşadığı için ders kayıtlarını gerçekleştirmekte sıkıntı yaşıyorlar. Her yıl yeni kayıt döneminde ve ders kayıtları döneminde bilgi almak için üniversitenin farklı birimlerine ulaşmaya çalışan öğrenciler maalesef telefon başında saatlerce bekletiliyorlar. Birçok öğrenci fakülte sekreterliklerine veya öğrenci işlerine ulaşmakta güçlük yaşadığını, sorularının cevaplarını net olarak alamadıklarını ve bazen de sürekli başka kişilere aktarılarak sorunun geçiştirildiğini hesaplarımıza ulaşarak belirtmektedir. Öğrencilerimizin sorun yaşamamaları için elimizden geleni yapıyoruz; ancak yetersiz kaldığımız ve üniversitenin devreye girmesi gereken birçok konu var. Umarız idari birimlerdeki sorunlar kısa sürede çözüme kavuşturulur ve öğrencilerin mağduriyet yaşamalarının önüne geçilir" dedi.

BAYRAM TATİLİNE DİKKAT!

Ayrıca bayram tatilinin uzatılmasına dikkat çeken AİBÜ Sosyal  Medya, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların, 21 Eylül'den itibaren 2,5 gün idari izinli sayılacağını, bu sebeple ders kayıtlarının devam edeceği 21-22 eylül tarihlerinde üniversitede çalışan idari personelin de izinli sayılacağı için öğrencilerin bys.ibu.edu.tr ile ilgili şifre ve diğer sorunlarını öğrenci işleri ve ya diğer birimlere ulaşıp hafta sonuna kadar çözmeleri önem taşıdığını ve aksi takdirde tatil günlerinde öğrencilerin şifre sorunu ve ya yaşanabilecek diğer sorunlar sebebiyle personel izinli olduğu için üniversite birimlerine ulaşamayacaklarını belirtti.

Ders kayıtları ve harç miktarları ile ilgili bilgi edinmek isteyen öğrenciler oidb.ibu.edu.tr adresini takip edebilirler. Ayrıca ilk şifre oluştururken problem yaşayanlar ya da şifrelerini sıfırlatmak isteyenler: (0374) 254 10 00 / 1158- 1160- 1161  nolu telefonlardan işlemlerini yapabilirler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar