20 Şubat 2019
  • Bolu-2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-1°C

BOLU’DA İNTERNET UÇACAK

Protokolü de imzalanan, Bolu’ya kablo hizmetleri altyapısı kurulmasına ilişkin projede alt yapı çalışmalarına başlandı. İlk etapta 10 bin hane, yüksek çözünürlüklü kablo TV ve yüksek hızda fiber internet hizmetine kavuşacak.

Bolu’da internet uçacak

17 Eylül 2015 Perşembe 13:34

Haber: Beyhan Bayrak

Bolu Belediyesi ile Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve İşletme A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda Bolu’ya kablo hizmetleri altyapısı kurulması kararlaştırılmış ve bu kapsamda Bolu Belediyesi ile protokol imzalanmıştı. Projenin alt yapı çalışmalarına başlandı.

İLK ETAPTA 10 BİN HANE YARARLANACAK

Çalışmalara eşlik eden Türksat A.Ş. Kablo Hizmetleri Uzmanları Abdülaziz Sarıgül ve Bilal Tayfun Yeşilyurt'tan alınan bilgilere göre çalışmalar tamamlandığında ilk etapta yaklaşık 10 bin hane yüksek çözünürlüklü kablo TV ve yüksek hızda binalara kadar fiber internet hizmetine kavuşturulacak. İlerleyen dönemlerde bu hizmetin şehrin geneline yayılması yönünde çalışmaların devam edeceğini belirten Abdülaziz Sarıgül, çalışmaların Bolu’ya katma değer sağlayacağını ve çanak antenlerin görüntü kirliliğinden arındırılmış temiz bir görünüm sağlanacağını belirtti.

ÇANAK ANTEN GÖRÜNTÜLERİNE SON

Ayrıca her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyulan yüksek hızda internet hizmetinin de Bolu halkının hizmetine sunulacağını belirten Sarıgül, çalışma süresince verilen geçici rahatsızlıktan dolayı anlayışlarını ve desteklerini esirgemeyen Bolu halkına teşekkür etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar