24 Mart 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara0°C

‘TACİZ’İN ALTINDAN DRAM ÇIKTI

M.A isimli bir kadın, karı koca olan komşularını cinsel tacizle suçladı. Tacizle suçlanan kadın komşu, M.A’yı öpmeye çalıştığını; fakat bunu kötü bir niyetle değil, komşusunu ve diğer birçok kadını, intihar ederek ölen kızının yerine koyduğu için yaptığın

‘Taciz’in altından dram çıktı

17 Eylül 2015 Perşembe 17:30

 

ÖZGE ELÇİ

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilginç bir taciz davası görüldü. M.A isimli bir kadın, karı koca olan komşuları Ş.G ve M.G isimli çiftin kendisine cinsel tacizde bulundukları, Ş.G’nin kendisini boynundan öpmeye çalıştığını, M.G’nin ise “Ben uzun zamandır eşimle birlikte olmuyorum. Seni çok beğeniyorum” dediğini ve öpmeye çalıştığını iddia ederek davacı oldu. ‘Basit yaralama ve basit cinsel saldırı’ suçlamalarıyla açılan davanın ilk celsesi, perşembe günü görüldü. Şikayetçi müşteki M.A’nın katılmadığı duruşmada, tutuksuz yargılanan sanıklar Ş.G ve M.G hazır bulundu.

‘KARI KOCA BANA TACİZDE BULUNDULAR’ DEDİ

Duruşmanın kadın sanığı Ş.G, komşusu M.A’nın taciz suçlamalarını kabul etmedi. Ş.G, “Benim kızım öldü, ben onu ölen kızımın yerine koydum. Kötü bir niyetle yapmadım” dedi. Duruşma hakiminin Ş.G’ye “Kızının 2005 yılında intihar ederek hayatını kaybettiği ve ölümünden sonra senin kadınlara ilgi duymaya başladığın ve bu nedenle psikolojik tedavi gördüğün bilgisi var, doğru mudur?” diye sordu.

‘KÖTÜ NİYETLE DEĞİL, EVLAT ÖZLEMİMDEN YAPIYORUM’

Ş.G de bunun üzerine “Evet; ama cinsel anlamda bir ilgi değil. Ben her kadını kızımın yerine koyuyorum. Kızımmış gibi sarılıp öpüp koklamak istiyorum. Çocuğuma olan özlemimden yapıyorum. Kötü bir niyetle yapmadım. Olay günü M.’ye de sarılıp öpmeye çalıştım; ama o istemeyince yapmadım” dedi.

‘POLİSİN YAZDIĞI İFADEYİ OKUMADAN İMZALADIM’

Ş.G’nin eşi M.G de taciz iddialarını reddederek “Ben komşumuz M’ye

kesinlikle öyle bir şey yapmadım. Neden böyle iftira attı, bilmiyorum” dedi. Duruşma hakiminin M.G’ye “Senin karakoldaki ifadende M.’ye ‘Çok güzelsin, senin öpmek istiyorum’ dediğin yazılı. Bu ifadenin altında da senin imzan var’ diye sorması üzerine “Bu evrakı polisler hazırlamış, ben geldiğimde zaten hazırdı; hiçbir şey olmaz, dediler. Ben de okumadan imzaladım” yanıtını verdi.

Duruşma, olaydan sonra binadan taşınan şikayetçi müşteki M.A’nın yeni adresine ulaşılması ve duruşmaya çağrılabilmesi için 12 Kasım tarihine ertelendi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar