24 Mayıs 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara21°C

TBMM’YE İKRAMİYE FAKSI

DİSK/Emekli-Sen Bolu Şube üyesi emekliler, TBMM’de bulunan 4 partinin Grup Başkanvekilliklerine ve TBMM Meclis Başkanlığı’na faks çekerek Kurban bayramında emeklilere ikramiye verilmesi istenen kanun teklifinin kabul edilmesini istediler.

TBMM’ye ikramiye faksı

19 Eylül 2015 Cumartesi 10:13

Özge ELÇİ

Bolu Şube Başkanı Lütfiye Özkan ve çok sayıda emekli, sendika binasında buluşarak TBMM’de bulunan Ak Parti, CHP, MHP ve HDP’nin Grup Başkanvekillikleri ile TBMM Meclis Başkanlığı’na faks çektiler. Sendika üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4 Eylül 2015 tarihinde Kurban Bayramı öncesi emeklilere ikramiye verilmesine ilişkin kanun tekliflinin uygulamaya geçmesini talep ettiler.    

KURBAN ÖNCESİ BAYRAM İKRAMİYESİ İSTEDİLER    

Emekli Sen Bolu Şube Başkanı Lütfiye Özkan’ın bizzat gönderdiği faksta şu ifadeler ye aldı; “Yaşamı boyunca çalışan, üreten alın teri döken, ülkenin kalkınmasına katkı sunan, vergi veren, prim ödeyen ve bu emeğin karşılığını hak ettiği biçimiyle alması gereken emekliler, aldıkları düşük maaşlar nedeniyle bu gün ülkemizde yaşamlarını sıkıntı içinde geçirmektedirler.

Yıllarca çalışmış, didinmiş, alın teri dökmüş emeklilerin, emeklerinin karşılığını layıkıyla almaları ve emekliliğinde onurlu bir yaşam sürdürmeleri gerekirken, bugün çocuklarının ve çevrelerinin yardımına muhtaç durumda olmaları kabul edilecek bir durum değildir. Geleneklerine bağlı bir toplumun bireyleri olan ülkemiz emeklilerinin, bayramlarda kendilerini ziyaret eden çocuklarına ve torunlarına harçlık vermekten mahrum olmaları bayramı buruk geçirmelerine yol açmaktadır.

ÖZGÜR ÖZEL KANUN TEKLİFİ VERMİŞTİ

Emeklilerimizin maddi koşullarının iyileştirilmesi ve yaşamlarını kolaylaştırıcı düzenlemelerin uygulamaya konulması, anayasal güvence altına alınmış olan sosyal devlet ilkesinin de gereğidir.

Bütün bu nedenlerle, emeklerinin temsilcisi Emekli-Sen olarak, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel imzasıyla, 4 Eylül 2015 tarihinde, yaklaşmakta olan Kurban Bayramında emeklilere ikramiye verilmesinin sağlanması amacıyla, TBMM Başkanlığına verilmiş olan kanun teklifinin görüşülmesi ve kanunlaştırılması için, grubunuzun desteklerini talep ediyoruz.

Saygılarımızla.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.