19 Temmuz 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara26°C

GAZİLER GÜNÜ BOLU’DA KUTLANDI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e 1921 yılında mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gün olması nedeniyle her yıl 19 Eylül'de kutlanan "Gaziler Günü" münasebetiyle ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu k

GAZİLER GÜNÜ BOLU’DA KUTLANDI

19 Eylül 2015 Cumartesi 22:44

Gaziler günü tören programına Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Garnizon Komutan Vekili ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami  Yıldız , kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, Gaziler ile Şehit ailelerinin yakınları katıldı.

 

Tören Bolu Valisi Aydın Baruş'un Valilik çelengini anıta koymasıyla başladı.  Bolu Garnizon Komutan Vekili ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Türker Yılmaz,  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız’ın anıta çelenk bırakmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; “19 Eylül vatanı için canını ortaya koyarak savaşan ve gazilik onuruna erişen kahramanların şeref günüdür. Bugün, gazi olmanın gurur ve kıvancını bir kez daha büyük bir coşku ile yaşıyoruz. 19 Eylül, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında Türk'ün kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı bir gündür. 19 Eylül, Atamızdan bize en büyük mirastır” ifadesinde bulundu.

 

Anıtpark’ta düzenlenen çelenk töreninden sonra Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekiler Bolu Belediye Bandosu eşliğinde İzzet Baysal Caddesi'nden yürüyerek Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.

 

Bolu Valisi Aydın Baruş, Muharip Gaziler Derneği ziyaret esnasında gazilerle yakından ilgilenerek onlarla sohbet edip Dernek Şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

 

Vali Baruş, şeref defterine yazdığı yazıda şu ifadelere yer verdi; "Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik" ünvanının verilmesinin yıldönümü olan ve "Gaziler Günü" olarak kutlanan bu günde, Gaziler Derneğimizi ziyaret etmiş olmaktan son derece mutlu oldum. Gazilerimiz, bu vatanın bütünlüğünün, ülkemizin bağımsızlığının teminatı olan kahramanlardır. Tarih boyunca kurduğumuz medeniyetlerin mimarı olmuş kişiliklerin gazi ünvanı taşıdığını hepimiz bilmekteyiz. Bu millet, savaş meydanlarında üstün kahramanlık ortaya koyan büyüklerine gazi ünvanını tevdi etmiştir. Gazilerimize hürmet ve saygı göstermek herkesin borcu ve aldığı emanetin gereğidir. Ebediyete intikal eden tüm gazilerimize Yüce Mevla'dan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı arz ediyor, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum"

 

Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekilerin Muharip Gaziler Derneği ziyareti gazilerle fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.