23 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

BAYRAM İÇİN ÖNLEM ALDILAR

SEDAŞ tarafından Kurban Bayramı süresince enerji kesintisi olmaması ve dağıtım sisteminde olası enerji kesintilerine de anında müdahale için gerekli önlemlerini aldı.

Bayram için önlem aldılar

20 Eylül 2015 Pazar 15:42

Haber merkezi

SEDAŞ, tüm İşletme Bakım operasyon birimlerine, Kurban Bayramı süresince tesis, bakım onarım nedeniyle programlı enerji kesintilerinin yapılmaması talimatını verdi. SEDAŞ bayram süresince de vardiyalı çalışan ekipleriyle 7 gün 24 saat verdiği kesintisiz hizmet görevini,  vatandaşların huzur içinde Bayram kutlamalarını gerçekleştirebilmeleri için nöbetteki ekipleri ve yoğunlaştırdığı önlemlerle sürdürmeye devam edecek.

PLANLI KESİNTİ YOK, OLASI KESİNTİLER İÇİN DE ÇALIŞMA YAPILDI

SEDAŞ, görev alanı olan  Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce İllerinde, şehir merkezlerinde ve İlçelerdeki Arıza Bakım ve Onarım hizmetlerinin aksamadan yürütülmesi amacıyla ekiplerini, araç ve malzeme konusunda gerekli planlama ve organizasyonunu sağladı.  Olası enerji kesintilerine kısa sürede müdahale ve en kısa sürede enerji verilebilmesi konusunda, aksamaların olmaması hedeflenirken, nöbetçi sorumlular, nöbette kalacak görevli personel  listeleri ve iş akışları belirlendi. SEDAŞ Ambarlarında görev yapan personel de acil olarak ihtiyaç duyulabilecek trafo, direk, kablo,  iletken, izolatör ve diğer elektrik dağıtım kuvvetli akım malzemelerinin sağlanmasına destek olmak üzere çalışma düzeni içinde iş başında tutulurken, takviye olarak göreve alınabilecek hizmet araçları da göreve çıkarılacak vaziyete getirilerek beklemeye alındı. Enerji nakil hatlarında bakımlar ve kapasite artışı sağlayacak yeni yatırımlar kapsamındaki, ek tesis yapım işleri, elektrik bağlantı talepleri nedeniyle uygulanan programlı enerji kesintileri  yapılmayacak. SEDAŞ bölgesinde enerji kesintisi olmaması için gerekli önlemleri alırken sadece sokak lambalarında sürdürülen bakım çalışmalarına ağırlık verilecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar