18 Mart 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara15°C

DAVUTOĞLU BOLU ADAYLARINI TANITTI

Ak Parti Bolu Milletvekili Adayları, Başbakan ve Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından tüm Türkiye’ye tanıtıldı.

Davutoğlu Bolu adaylarını tanıttı

22 Eylül 2015 Salı 12:07

Bolu’dan 3 milletvekili adayının yanı sıra, İl Başkan Vekili Zekai Öztürk de tanıtım töreninde hazır bulundu.

Beyhan Bayrak

Ak Parti, 1 Kasım seçimleri için seçim startını pazartesi günü Ankara Arena'daki aday tanıtım toplantısı ile verdi. Başbakan ve Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, milletvekili adaylarından ricası olduğunu söyleyerek şunları ifade etti; “Birincisi siyasetimizin felsefesi milletle birlikte siyaset yapmaktır. Lütfen milletimizle bağınızı hiçbir şekilde koparmayınız. Milletin temsilcisi demek millete herhangi bir şekilde hükmeden kişi değildir. Aksine milletin derdiyle dertlenen, sevinciyle sevinen, milletin iradesini Ankara’ya taşıyan kadrolar demek.

ADAYLARDAN 3 RİCADA BULUNDU

İkincisi, 7 Haziran seçimlerinde bir iç muhasebe yapacağımızı söyledik. Bu mesaj da erdemliler hareketi olan Ak Parti hareketinin erdeminin yürüyen timsali olacaksınız. Bizde tevazu vardır, bizde aşk, sevda vardır. Bize kibir, şatafat, bize tekebbür yakışmaz. Her birimiz başta sizinle birlikte yola çıkmış nefer olarak ben, her birimiz erdemliler hareketinin mensubu olarak siyasi ahlakın gerçek temsilcileri olalım.

Üçüncüsü, Ak Parti hareketi her türlü dışlamayı reddederek yola çıktı. Burada bütün kutuplaştırıcı söylemlere, blok siyasetine karşı sizden ricam milletimizin her ferdini kucaklamanızdır. İster bize taraftar, ister karşı olsun bu milletin her ferdi azizdir. Üslup olarak sadece ve sadece mahviyet ve muhabbet üslubu kullanacağız. Bizi eleştirenlere en güçlü şekilde karşılık vereceğiz. Bize baskı kurmak isteyenler karşısında dimdik ayakta duracağız. Onlara nefret bize muhabbet yakışır. Onlara hiddet, bize merhamet yakışır. Onlara şiddet bize rahmet ve bereket yakışır.”

3 ADAY VE İL BAŞKAN VEKİLİ KATILDI

Davutoğlu'nun konuşmasının ardından Ak Parti'nin adayları tanıtıldı. Aday tanıtım törenine Bolu’dan 1. Sıra adayı adayı ve mevcut Milletvekili Ali Ercoşkun, 2. Sıra adayı ve mevcut milletvekili Fehmi Küpçü, 3. Sıra adayı Fatih Metin, İl Başkan Vekili Zekai Öztürk katıldı. Sıra Bolu’ya gelince Ercoşkun, Küpçü, Metin ve Öztürk, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile sahneye çıkarak poz verdiler. Davutoğlu, 3 milletvekiline inandıklarını söyleyerek zafer yemini ettiler. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar