23 Nisan 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara12°C

KAZA DEĞİL TERCİHMİŞ

Bolu TSO eski Meclis Başkanı ve 24. Dönem CHP Milletvekili Umut Oran, 7 Haziran seçiminin ardından 1 Kasım seçimi için de aday gösterilmemesini değerlendirdi.

Kaza değil tercihmiş

22 Eylül 2015 Salı 13:30

Haber merkezi

Yapılan kampanyalara rağmen CHP Genel merkezi tarafından yine aday gösterilmemesini değerlendiren Oran, “7 Haziran’da aday gösterilmememi‘kaza’ olarak nitelemiş ve bunun 1 Kasım’da telafi edileceği umudunu taşıdığımı dile getirerek yeniden adaylık başvurusunda bulunmuştum. Ancak bu kez de hiçbir somut ölçüte dayanmayan ve gerekçesini bilemediğim biçimde milletvekili aday listesinde yer almadım. Ne yazık ki bu ‘kaza’nın bilinçli bir tercih ve irade olduğu artık ortaya çıkmıştır” dedi.

YİNE CHP İÇİN ÇALIŞACAĞIM

Oran, CHP’ye olan desteğinin her zaman devam edeceğini söyleyerek “Bugün trollerin ve demokrasi düşmanlarının ellerini ovuşturarak bizim yılmamızı ve birbirimize düşmemizi beklediklerini biliyorum, ancak onları sevindirmeyeceğim. Partime zarar vermemek için seçim ve parti politikalarına dair söyleyeceklerimin geri kalanını kamuoyu aracılığıyla değil CHP yönetimine bizzat ileteceğim.

7 Haziran öncesinde de bugün de aday olmamam nedeniyle bana ulaşan “Sen yoksan oy vermeyeceğiz” ya da “Sen yoksan biz de yokuz” benzeri tepkiler karşısında ben CHP’li olmanın gereğini yerine getiriyorum. Partililerimize, partimize küsme gibi bir lüksümüzün olmadığını anlatıyorum. Ben CHP’li doğdum ve CHP’li olarak yaşacağım. Her zaman olduğu gibi bu seçimde de partimin yanındayım, örgütümün hizmetindeyim. Aday olmamama rağmen 7 Haziran’da da çağrıldığım 15 ilin yanı sıra Almanya ve İngiltere’ye giderek partim adına seçim çalışması yürüttüm. Bu seçimde de aynı şevkle, hatta daha fazla çaba harcayarak CHP’nin iktidar olması için Türkiye’yi karış karış gezeceğim. Bu kez de partimin başarısı için örgütümün yanında olacağım” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.