18 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara8°C

MHP APAYDIN’LA DAHA İDDİALI

Milliyetçi Hareket Partisi 3. Sıra Bolu Milletvekili Adayı Metin Apaydın, Bolu merkez, Gerede ve diğer ilçeler için hayata geçirmek istediği projeleri Bolu Gündem’e anlattı.

MHP Apaydın’la daha iddialı

22 Eylül 2015 Salı 16:38

Beyhan Bayrak

Genç yaşına rağmen uzun zamandır siyasetin içinde olan Metin Apaydın, aynı zamanda sosyal yönü gelişmiş bir esnaf. Gerede’nin önde gelen esnaflarından olan Apaydın’ın geçmişinde gazetecilik ve makale yazarlığı da var. Apaydın, 2000’li yıllarda kendi çabalarıyla başlattığı dünya seyahati yolculuğuna yaklaşık 20’ye yakın ülkede sosyal ve siyasal ve ekonomik olaylarla ilgili pek çok rapor hazırladı.

GENÇ YAŞINA RAĞMEN UZUN ZAMANDIR SİYASETİN İÇİNDE

1 Kasım erken seçimleri öncesinde başvuru yapan 10 aday adayının içinden sadece Metin Apaydın seçildi. MHP’nin 3. Sıra adayı olan Apaydın, genç yaşı, siyasi tecrübesi ve çeşitli alanlardaki uzmanlığı sayesinde, seçim sürecinde partisine yeni bir soluk getirecek gibi görünüyor. Apaydın, Bolu’da eksik gördüğü yönleri ve milletvekili olması durumunda hem Bolu merkez hem Gerede hem dediğer ilçeler için hayata geçirmek istediği sektör ve projelerden bahsetti.

KANATLI SEKTÖR VE ULAŞIMA DEĞİNDİ

Apaydın, Bolu’nun Türkiye içinde en yaşanabilir illerden biri olduğunu kaydederek “Bolu’muz içerisinde kalan tavuk entegre tesislerinin şahrimizi kirletmesine izin verilmemeli. Tavuk sanayiciliğimizin uygun alanlara maliyetsiz taşınmasının sağlanması gerekiyor.

İlçeler arasındaki yatırım adaletsizliklerini gidermeliyiz. Bolu’muz için mutlaka

havalimanının kurulmasını sağlamaya çalışacağım. Hızlı yük treninin Bolu merkez ve yakın ilçelerine bağlantısının sağlanması gerekiyor. Gerede için özellikle deri sanayi ve organize sanayi düzeninin bir an önce kurulumu sağlanmalıdır. İktidari hırslarla pasifize edilmiş yüksek işçi maaşlarıyla bin beş yüz işci çalıştırmış Teknotesin Gerede’de işlevliğinin yeniden kazandırılması gerekiyor” dedi.

YATIRIMLARIN ARTMASINI SAĞLAYACAĞIZ

Hem Bolu hem de ilçeler için yatırımların artırılması gerektiğini söyleyen Apaydın, “Özellikle Bolu merkez ve Gerede’de şehirleşmenin ranta dönüştürülmesinin önüne geçilerek, güzel sessiz ve sakin şehirlerin kurulumunun sağlanması şart. Eğitim düzeyi ve sağlık hizmetlerinde yükselen bir trende sahip Bolu ve Gerede’mizin eğitim alanında yüksek yatırımlarının artırılarak devam ettirilmesini sağlayacağız.

Yatırımlarda pasif bırakılmış Dörtdivan ve Yeniçağa ilçelerinde yatırımlara hız verilmesi, işsizliklerin derhal önüne geçilmesi yönünde tedbirler alınacak.

Son zamanlarda iktidar tarafından yürütülerek toplumsal çatlakların ve ötekileştirmelerin derhal bitirilerek ilimizde yaşayan farklı ırklara ait toplumsal uzlaşı ve dostlukları kaynastıracak önlemlerin yeniden hayata geçirilmesi gerekiyor.

BOLUSPOR’U SÜPER LİG’E TEKRAR ÇIKARTMALIYIZ

Futbol konusunda tüm il ve ilçelere ait imkanlar seferber edilerek Boluspor’umuzun illa ve illa ne pahasına olursa olsun Süper Lig’e çıkmasını sağlamalıyız” diye konuştu.

Milletvekili Adayı Apaydın, turizm sektörünün önemine değinerek “Bolu’muzun ve ilçelerimizin coğrafi üstün özelliklerinin turizme kazandırılması, aktivitesinin hızlandırılması, turizm sektörünün kalıplaştrılarak büyütülmesi ve bu yönde iş sahalarının açılmasıyla, işsizlik yarasına çözüm bulabiliriz” ifadelerini kullandı.

Apaydın, son olarak ise milli bayramlara vurgu yaparak “Milli olan ve iktidar tarafından yok edilmeye çalışılan tüm bayram ve etkinliklerin yeniden güçlendirilerek devam ettirilmesini sağlayacağız” dedi.

METİN APAYDIN KİMDİR?

26 Ekim 1970 yılında BOLU İli GEREDE ilçesi YEŞİLVADİ köyünde doğdu. İlkokulu Yeşilvadi Köyünde okudu.12 Eylül 1980 yılında orta öğrenimini tamamlamak için GEREDE ye geldi.Orta ve lise eğitimi yıllarında okullar arası düzenlenen pek çok sosyal konularda yazdığı kompozisyonlarla okuluna dereceler getirdi.1988 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesine kayıt yaptırdı.İktisat fakültesini başarıyla tamamlayarak girdiği ilk sınavda (SMMM) mali müşavir olmaya hak kazandı.

Ata mesleği olan sarraf ve kuyumculuğu yapmaya karar verdi.90’lı yıllarda küçük ölçekli olarak devraldığı Kuyumcu Metin Ltd.Şti’ni uluslararası ticaret yapabilecek bir hacme taşıdı.Esnaflığını yaptığı firma şuan ülke çapında pek çok markayı temsil etmektedir.Ayrıca son beş yıldır Türkiye’nin belli başlı illerinde emlak ve inşaat faaliyetleri yürütmektedir.

90’lı yıllarda yerel ve bölgesel yayın yapan gazetelerde sosyal ve siyasal içerikli beğenilen yüzlerce makale yazmıştır.1993 yılında Hasan Celal Güzel başkanlığındaki Yeniden Doğuş Partisinin İlçe başkanlığına seçilmiştir.İlçede 94 yıllarında da Nizam-i Alem Ocakları yöneticiliğinde de bulunan Metin Apaydın 1999 yılında vatani görevini Hakkari Dağ ve Komando Tugayında gönüllü olarak yapmıştır.Zamanın önemli yerel gazetelerinden olan Objektif Gazetesi ‘nin yazı işleri müdürü olan Metin Apaydın konu ile ilgili Akademisyenlerce bir yerel seçim uzmanı sayılır.Yıllarsüren okuma birikimini 2009 yılında yazdığı ve yayınlanan“KAHİNİN SON SÖZLERİ” hiyeroglif roman ile taçlandıran Metin Apaydın 2013 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı komisyon üyelerince hazırlanan rapora binaen  desteklenebilir yazarlar seviyesinde 5.lik ödülünü aldı.

35 yıldır Gerede İlçesinde ikamet eden Metin Apaydın yine aynı şehirde yaşayan geniş bir ailenin mensubudur. 2000’li yıllarda kendi çabalarıyla başlattığı dünya seyahati yolculuğuna yaklaşık 20’ye yakın ülkede sosyal ve siyasal ve ekonomik olaylarla ilgili pek çok rapor hazırladı.

2014 Mart yerel seçimlerinde MHP GEREDE İlçe Belediye Başkan Aday Adayıydı.2015 yılı 25. Dönem Genel Seçimlerimde Bolu ilinden Millet Vekili Aday Adayı olarak Başvurdu.2015 yılında İlahiyat Fakültesini bitirerek çift diploma sahibi oldu.

İktisat ve İlahiyat Fakülteleri Mezunu olan Mali Müşavir,Yazar,Sarraf ve Kuyumcu Metin Apaydın İyi derecede İngilizce orta derecede Rusça ve Arapça bilmektedir. Evli ve dört Çocuk babası olan Metin Apaydın Halen Bolu ili civarında emlak,konut,toptan sarrafiye ve perakende kuyumculuk alanında faaliyet gösteren bir şirketin yöneticisidir.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar