22 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

ÖZEN DE ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Boluspor’da A takım ve alt yapıda görev yapan ve tartışmalı bir biçimde görevden ayrılan Yılmaz Özen de bu sıralar çalkantılı dönem yaşayan Boluspor yönetimine yüklendi.

Özen de ateş püskürdü

22 Eylül 2015 Salı 23:06

Bizati Hoca’ya milyonlar ödenirken, bize yapılan uygulamayı Boluspor camiasının ve Bolu halkının takdirine bırakıyorum dedi.

10 yaşından beri Boluspor’un her kademesinde görev yaptığının altını çizen Özen, 17 senelik futbol hayatımı sonlandırdıktan sonra 2008 yılında altyapısında antrenörlüğe başladığım Bolusporumuz da 7 sene görev yaptım. Kısaca bir ömrü Boluspor’a vakfettim. Bu süre içinde Türkiye Şampiyonluğu Türkiye 2. Ligi ve Türkiye 3’üncülüğü dereceleriyle kulübümün ismini altyapı camiasında en yükseğe taşımak noktasında elimden gelenin fazlasını yaptığımı düşünmekteyim” dedi

Fedakarlıklar yaptım

 “Yine 2013-2014 Sezonunda; Besim Hoca’nın ayrılmasından sonra 1 maç, Engin Hoca’nın ayrılmasından sonra ise 6 maç kulübümüzde görev aldım. Bu son 6 maça gelişim ise şahsımın bir talebi olmadan, doğup büyüdüğüm ve ekmeğini yediğim kulübümün ligde kalması için kendi spor hayatımı hiçe sayarak tamamen özveri ile verilmiş bir karardır.”

Fatih Terim’in teklifini kulübüm için reddettim

“Bu kritik haftaların son maçı olan ve takımın kaderini çizecek ve belirleyecek olan Denizlispor maçı öncesi yurt dışında görev almak için Milli Takımlar Antrenörü Sayın Fatih Terim bizzat tarafımı davet etmesine rağmen ve bu davet tarafımın geleceğini olumlu yönde etkileyecek çok önemli bir gelişme olmasına rağmen sırf takımımı bu aşamada yalnız bırakmamak adına verdiğim sözün arkasında durarak teklifi geri çevirdim.”

Bizati hocaya milyonlar ödenirken..

“Şimdiye kadar bu yönde hiçbir açıklama yapmamış olmama rağmen Denizlispor maçından sonra tarafımıza ödenmesi gereken primlerin altyapıya ödendiği noktasında yapılan beyan neticesinde açıklama yapma gereği duydum. Bu aşamada belirtmek isterim ki zaten kulüpler altyapıların tüm ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Dolayısıyla yapılan açıklama Boluspor Kulübünün tarafımıza prim borcu olduğunun üstü örtülü kabulü anlamına gelmektedir. Öyleyse Altyapıya bize ait primlerin verilmesi Boluspor’un ödemesi değil, bizim bağışımızdır ki altyapıya yaptığımız bu bağışın sonuna kadar helal ediyoruz. Ancak sezonu tamamlamadan ayrılan Bizati Hoca’ya sırf sözleşme gereği milyonlar ödenirken, bize yapılan uygulamayı Boluspor camiasının ve Bolu halkının takdirine bırakıyorum.”

Kulübün genel durumu beni üzüyor

 “Küme düşmemesinde küçükte olsa bir payım olduğunu düşündüğüm Bolusporumuzun bu genel durumu beni de üzmektedir. Kulübümüzün eski günlerine dönmesi dileğiyle başarılar dilerim. “

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar