21 Mart 2019
  • Bolu9°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara11°C

HAMİLE KALINCA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Reşit olmayan F.E isimli genç kız hamile kalınca, aynı mahallede ikamet ettiği 3 şahsın kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. Sanıklar ise genç kızın yakınları tarafından tecavüze uğradığını, onları korumak için kendilerine iftira attığını beyan ettiler.

Hamile kalınca gerçek ortaya çıktı

29 Eylül 2015 Salı 15:32

 

 

Haber :Özge ELÇİ

18 yaşından küçük olduğu belirtilen F.E isimli genç kızın hamile olduğunun anlaşılmasıyla korkunç bir gerçek ortaya çıktı. Tecavüze uğradığını söyleyen F.E, aynı mahallede oturan Nurullah D., Ahmet B. ve Necdet K isimli şahısları suçladı. F.E ve annesi G.E’nin şikayetiyle Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamalarıyla yargılamasına başlanan 3 sanık, Salı günü hakim karşısına çıktı. Tutuksuz yargılanan sanıklar suçlamaları kabul etmezken, genç kızın, kendi yakınları tarafından tecavüze uğradığını; onları korumak için suçu kendisine attığını ileri sürdüler.

SAĞIR VE DİLSİZ SANIK, KENDİSİNİ İŞARET DİLİYLE SAVUNDU

Sanıklardan Nurullah D.’nin sağır ve dilsiz olması nedeniyle savunmasını tercüme etmek için bir uzman getirildi. Tercüman aracılığıyla işaret dili yoluyla savunma yapan Nurullah D., “Ben öyle bir şey yapmadım. Ben evden çıkmam bile. Sadece ablama gidip gelirim. F.E’ye bunu yapan Salih isimli kişidir. Salih isimli şahsı korumak için bize iftira attı” diyerek kendisini savundu. Sanıkların avukatı da mağdurenin yakınlarını korumak için müvekkillerine suç attığını ve ortada somut bir delil olmadığını söyleyerek beraat istedi.

MAHKEME HEYETİ ‘SOMUT DELİL YOK’ DEDİ

Müşteki F.E’nin avukatı, “Müvekkilimin, hem kendisinin hem de annesinin namus ve şerefine leke getirecek bir beyanda bulunmayacağı açıktır. Ayrıca en başından beri verdiği ifadeler de tutarlıdır. Bu nedenle tüm sanıkların cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Duruşmanın savcısı ise müşteki F.E’nin ifadelerinin çelişkili olduğu, somut delil bulunmadığı ve sanıkların beraat etmesi yönünde mütalaa verdi. Mahkeme heyeti, sanıkların mağdureye tecavüzü yönünde herhangi bir delil olmadığı gerekçesiyle beraat kararı verdi.  

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar