24 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

OKULLARDA BİSİKLETLİ DÖNEM

Bolu Bağışçılar Vakfı Enerji ve Su Tasarrufu hibe programı kapsamında desteklenmeye uygun görülen Tabiatın Kalbi Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği “Evden Okula Bisikletle Güvenle” projesi başlıyor.

Okullarda bisikletli dönem

29 Eylül 2015 Salı 17:25

Haber merkezi

Proje kapsamında 50.Yıl Ortaokulu öğrencileri Tabiatın Kalbi Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği koordinatörlüğünde evlerinden okullarına bisikletleriyle gidip gelecek.

UYGULAMA 50. YIL ORTAOKULU’NDA BAŞLIYOR

Ana amacın toplumda bisiklet kullanımının artmasıyla karbon alınımının azaltılması ve çevrenin korunmasına yardımcı olan proje, ilk etapta 50. Yıl Ortaokulu öğrencileri ile pilot uygulama olarak başlatılacak. Proje boyunca Kalbi Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği’nin üyeleri, profesyonel bisikletçiler öğrencilerin yanında olacak ve ekipleri koordine edecek.

50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu bahçesinde düzenlenen proje tanıtım kokteylinde Okul Müdürü Tamer Özkan, Tabiatın Kalbi Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği Yönetim kurulu üyeleri, Bolu Bağışçılar Vakfı yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

ÇEVREYE DOST BİR PROJE

Projeyle ilgili açıklama yapan Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya “ Enerji ve Su tasarrufu hibe programımız kapsamında fon verdiğimiz bu değerli proje öğrencilerimizin, ailelerinin bisiklet kullanımına bakış açılarının değiştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda çok önemli bir pilot uygulama olacaktır. Bolu Bağışçılar Vakfı olarak öğrencilerimize, okullarımıza yönelik çok sayıda proje destekledik veya bizzat yürüttük. Genel anlamda karbon salınımının azaltılarak  çevrenin korunmasının amaçlandığı  Evden Okula Bisikletle Güvenle projesi ; Tabiatın Kalbi Bolu Bisiklet Amatörleri Derneği gönüllü üye ve profesyonel bisikletçilerinin Güvenli sürüş ve bisiklet yönetimi eğitimi alması, öğrencilere de güvenli sürüş eğitimi verilmesiyle başlayacak. 

Bolu’muzda pilot proje niteliğinde olacak bu değerli örnek projeyi vakfımıza sundukları için ve uygulayacakları için kendilerini tekrar tebrik ediyoruz” dedi.

50 ÖĞRENCİYLE BAŞLAYACAK

Programda konuşma yapan Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Yamaner ise “Hibe programımız kapsamında gelen çok sayıda başvuru arasından 4 proje seçtik. Evden okula bisikletle güvenle projesi de değerli ve anlamlı bulduğumuz uzun vadede Bolu’da hemen her okulda uygulanması gereken pilot bir proje, bu anlamda okul müdürümüz Tamer Özkan’a bu konuya sıcak bakıp pilot uygulama noktası olmayı kabul ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

sec1-(1).jpg

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar