25 Haziran 2019
  • Bolu27°C
  • İstanbul30°C
  • Ankara30°C

"BARIŞ İÇİN KOŞUYORUM"‏‏

Çanakkale Zaferinin 100. Yılı olan 04 Ekim 2015 günü Tarihi Gelibolu Yarımadasında, “Barış için Koşuyorum” Maratonunda (215) göğüs numarası ile 42.195 metre olan maratonda Dörtdivanlı Koşucu İbrahim Yılmaz koşacak.

"Barış İçin Koşuyorum"‏‏

01 Ekim 2015 Perşembe 16:16

"BARIŞ İÇİN KOŞUYORUM – I RUN FOR PEACE"
Dörtdivanlı, Çanakkale zaferinin 100. Yılı adına düzenlenen maratonda (42.195 metre) Yerini alacak.‏ 
Çanakkale Zaferinin 100. yılı olan 04 Ekim 2015 günü Tarihi Gelibolu Yarımadasında, düzenlenecek  'Barış için Koşuyorum' Maratonunda (215) göğüs numarası ile 42.195 metre olan maratonda Dörtdivanlı hemşerimiz İbrahim Yılmaz da koşacak.
4 Ekim Pazar günü koşulacak 42.195 metrede Dörtdivanlı hemşerimiz eğer ilçemiz kurum ve kuruluşlarından veya şirket sahiplerinden ilçemizi simgeleyen reklam afişli tişört, şort ve ayakkabı ile koşabileceğini bildirdi.
Tarihin en kanlı savaşlarına ev sahipliği yapmış, asırlarca doğu ile batının amansız mücadelesinin ön sözü olmuş Çanakkale toprakları, bugün yaşanan acıları barış çığlığı olarak tüm dünyaya haykırmaktadır. Geçmişte kahramanlıkların ve savaşlarının şehri olarak anılan Çanakkale toprakları, bugün tüm dünyaya barışı haykırmaktadır. İşte bu çağrının en güçlü sembollerinden biri olmaya aday geleneksel ‘Barış İçin Koşuyorum – I Run For Peace’ organizasyonunun ilki, 04 Ekim 2015 tarihinde, ulusal ve uluslararası yaklaşık 5000 kayıtlı, 5000 halk koşusu olmak üzere yaklaşık 10.000 kişinin katılımı ile tarihi Gelibolu Yarımadasında gerçekleştirilecek, Tüm alt ve üst yapısı tamamlanan, uluslararası sertifikaları alınmış, Avrupa atletizm federasyonu 2015 takviminde yer alan ‘Barış İçin Koşuyorum – I Run For Peace’; maraton, yarı maraton, 10 km, ve halk koşusundan oluşmaktadır. Organizasyon başta bu topraklarda savaşmış milletlerin ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerinden yoğun katılım mevcuttur. Çanakkale Zaferinin 100. Yılında başlaması planlanan ‘Barış için koşuyorum – I Run For Peace’ maratonu, aynı zamanda Gelibolu Yarımadasının coğrafi, tarihsel ve manevi özelliklerinden ve ‘Dünya Barışı’ temasının burada vücut bulması ile bu etkinlik dünya kamuoyunda önemli bir etki yaratacak.
Gelibolu Maratonu; Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Valiliği ve Türkiye Atletizm Federasyonunun katkı ve himayelerinde, TURKCELL ANA SPONSORLUĞUNDA ve TRT SPOR yayın sponsorluğunda, GTP Turizm A.Ş. organizasyonuyla gerçekleştiriliyor.

Haber Merkezi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.