24 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

ZİMMETLERİNE GEÇİRDİLER

Özel halk otobüsleri yöneticilerinden olan Adem Bayram, E-Kent firmasıyla yaşadıkları sorunu anlattı. Bayram, hesaplarında 16 bin liralık bir açık olduğunu ve konuyla ilgili Belediye’nin yapacağı soruşturmayı beklediklerini söyledi.

Zimmetlerine geçirdiler

02 Ekim 2015 Cuma 17:30

Haber: Gönül OLUTÜRK

Özel halk otobüsü işletmecisi olan çok sayıda kişi, Perşembe günü öğlen saatlerinde Belediye kapısına dayandılar. Hesaplarında bir tutarsızlık olduğunu iddia eden otobüsçüler, ortak hesaplarındaki paraların, Bolu kartların işletmecisi olan E-Kent firması tarafından zimmete geçirildiğini iddia ettiler.

TEPKİMİZ BELEDİYE’YE DEĞİL, E-KENT FİRMASINA

Konuyla ilgili görüştüğümüz Bolu Özel Halk Otobüsleri yöneticilerinden Adem Bayram, bu tepkilerinin Belediye ile ilgili olmadığının altını çizdi. Bayram, “Bizim asıl tepkimiz E-Kent firmasınaydı. Biz, Belediye’ye bağlıyız. Belediye, bizimle E-Kent firması arasında bir konumda olduğu için sıkıntımızı Belediye’ye ilettik” dedi.

HESAPTAKİ TUTARSIZLIĞI FARK ETTİK

Araçlarında bulunan cihazlarda görünen tutarla hesaplardaki tutarlar arasında ciddi bir fark gördüklerini söyleyen Adem Bayram, “O gün için 50 bin lira olması gerekirken, 34 bin lira civarında olduğunu fark ettik. Arada 16 bin lira gibi ciddi bir fark vardı. Biz de hemen Belediye’ye giderek sıkıntımızı ilettik” dedi.

BİR NEVİ SUÇ DUYURUSUYDU

Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ile görüştüklerini söyleyen Bayram, “Yetkililer, bize bu şikayetlerle ilgili bir süreç başlatılacağını ve gerekli soruşturmanın yapılacağını söylediler. Biz sorunumuzu onlara ilettik. Belediyeye gelerek şikayette bulunmamız, bir nevi suç duyurusu gibiydi. Şimdi belediyeden durumla ilgili haber bekliyoruz” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar