20 Temmuz 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

14 PLAKAYA TERÖR DARBESİ

Türkiye Nakliyeciler Derneği Başkanı Erol Özçelik, terör olaylarının nakliye sektörüne darbe vurduğunu söyleyerek Bolu, Trabzon gibi illerin plakasını taşıyan araçların Doğu ve Güneydoğu’ya gitmekte zorlandığını kaydetti.

14 plakaya terör darbesi

05 Ekim 2015 Pazartesi 11:21

Haber merkezi

Doğu ve Güneydoğu’ya taşımalarda yüzde 75’lik düşüş oldu. Türkiye Nakliyeciler Derneği (TND) Başkanı Erol Özçelik, ağırlıkla bu yöne taşıma yapan 5 bine yakın kamyon işsiz kaldığını söyledi. Özçelik’in verdiği bilgiye göre, Bolu ve Trabzon gibi illerin plakasını taşıyan araçların bölgeye gitmesinde sorunlar yaşanıyor.

HEM TALEP AZALDI HEM DE GÜVENLİK SORUNU VAR

Dünya’nın haberine göre özellikle Güneydoğu’da yaşanan terör olayları, yolların mayınlanması ve yol kesmeler, bu bölgeye doğru olan nakliyeyi zor duruma soktu. Terör etkisiyle bölgeden gelen talep azaldı. Olayların etkisiyle tüketicinin sokağa çıkması bile sıkıntıya dönüşürken, tüccarların siparişlerinde düşüş oldu. İkinci etki ise üretim bölgelerinden, batıdaki toptancıdan bölgeye yönelik pazarlama, satış iştahında azalma oldu. Parasını alamama, yolda malının başına bir şey gelmesi, kamyonlara saldırı korkusu ile batılı toptancı bölgeye ilişkin hem tahsilat hem nakliye güvenliği sorunu yaşamaya başladı.

21 PLAKADA SORUN YOK

Özçelik’in yaptığı açıklamalara göre çatışmalar sonrası Bolu ve Trabzon gibi bazı illerin plakasını taşıyan araçların bölgeye gitmesinde de sorun var. Özçelik, “Diyarbakır’da 21 plakalı araçlar için sorun fazla yok. Onlar bölgeye gidebiliyor. Ama bir 14 numara (Bolu) ya da 61 (Trabzon) gidince sorun var tabii. Seçimleri bekliyoruz. Umarız düzelme olur” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar