26 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara17°C

SEÇİM ÖNCESİ DEV ANKET

Alp Araştırma Şirketi, genel seçim öncesi profesyonel bir ekiple seçmenin nabzını tuttu. Seçmene hem 7 Haziran seçimlerindeki tutumlarının, hem de 1 Kasım seçimlerine ilişkin tercihlerinin sorulduğu dev anketin sonuçları, Çarşamba günü açıklanacak.

Seçim öncesi dev anket

05 Ekim 2015 Pazartesi 17:34

Haber: Özge ELÇİ

Alp Araştırma firmasının sahibi Akademisyen Nizamettin Yıldırım, 20 kişilik bir ekiple, 1 Kasım seçimleri öncesi dev bir anket çalışması başlattı. Anket kapsamında Bolu merkezde 1200 kişiye ulaşıldı. Bireylere kişisel bilgiler olarak ikameti, cinsiyeti, mesleği ve eğitim durumu soruldu.

7 HAZİRAN’DAKİ TERCİHLERİ DE SORULDU

Kişisel bilgiler içeren soruların ardından ise seçimlere ilişkin tercih ve görüşlere yer verildi. Anketin ikinci bölümünde, insanların bir önceki seçimdeki tercihleri ve seçim sonrasında yaşananlarla ilgili görüşleri, 1 Kasım seçimleri için tercihleri, çok tartışmalı konuların başında gelen Cumhurbaşkanının tutumu ile ilgili fikirleri soruldu.

ÇOK YÖNLÜ ANKET

Seçmenin nabzını tutan ankette sorular ise şunlar; “Genel seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?” “Son genel seçimde hangi partiye oy verdiniz?” “Koalisyon kurulamamasının sebebi sizce kim?” “Hiçbir parti çoğunluğu sağlayamazsa ne yapılmalı?” “Sizce Cumhurbaşkanı seçim mitingleri yapmalı mı?”

Alp Araştırma Şirketinin yaptığı dev anketin sonuçları Çarşamba günü açıklanacak. Daha önce de yaptığı gerçeğe yakın sonuçlarla bilinen şirketin anket sonuçları, tüm ayrıntılarıyla Bolu Gündem’de yer alacak. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar