20 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

AKADEMİK KURUL TOPLANDI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin 2015-2016 eğitim öğretim yılı Akademik Kurul toplantısı düzenlendi.

Akademik kurul toplandı

07 Ekim 2015 Çarşamba 10:56

Haber merkezi

İzzet Baysal Kültür Merkezi Pembe Salonda düzenlenen toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sunumuna öğretim elemanı ve öğrenci sayılarını açıklayarak başlayan Prof. Dr. Mehmet Bahar, bu sayıların artmaya devam ettiğini söyledi. Öğrencilerin KPSS sıralamalarında iyi durumda olduğunu belirten Bahar, “2014 yılı içerisinde özellikle öğretmenlik alan bilgisi ve eğitim bilimlerinde gayet iyi durumdayız. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık AD Öğretmenlik Alan Bilgisi alanında ise 47 bölüm içerisinde 1’inci sıradayız” diye konuştu.

BOLOGNA SÜRECİ UYUMLULUĞU TAMAMLANDI

Eğitim Fakültesi’nin Bologna sürecine uyumluluğunu tamamladığını kaydeden Bahar, uluslararası araştırma kuruluşu URAP ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nün yayınladığı araştırma sonuçlarına göre ise Türkiye’de 7’nci, Dünya’da ise 687’nci sırada yer aldığını vurgulayarak, “Üniversitemiz Eğitim Fakültesi’nin Boğaziçi, Ankara, İstanbul, Uludağ, Marmara, Gazi ve Sabancı gibi üniversitelerden çok daha iyi durumda olması son derece gurur verici bir durum” dedi.

Toplantıda, Doç. Dr. Emine Özlem Yiğit de, Eğitim Fakülteleri Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) hakkında bilgi verdi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.