22 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara2°C

YILMAZ MUHTARLARA SESLENDİ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, her ay düzenli olarak yaptığı ‘Muhtarlar Toplantısını’ bu ay da tüm mahalle muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirdi.

Yılmaz muhtarlara seslendi

07 Ekim 2015 Çarşamba 12:00

Haber merkezi

Başkan Yılmaz, Bolu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından her ay düzenli olarak organize edilen ‘Muhtarlar Toplantısında’ 43 mahallenin muhtarı ile bir araya geldi.

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Toplantıda ilk olarak geçtiğimiz hafta sonu babasını kaybeden Başkan Yılmaz’a baş sağlığı dileyerek konuşmasına başlayan Bolu Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İlhami Otacıoğlu; “Bu toplantıların her ay düzenli olarak gerçekleştirilmesini sağlayan Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a çok teşekkür ediyoruz. Bu toplantılar sayesinde mahallelerimizdeki isteklerimizi ve dolayısıyla mahalle halkının isteklerini daha hızlı çözüme kavuşturabiliyoruz” dedi.

Başkan Yılmaz ise konuşmasında Bolu Belediyesi’nin çalışmalarından bahsederek, özellikle bu dönem yeniden yapılanan ve kapasitesini 3 katına çıkaran şantiye ile ilgili bilgiler verdi. Bolu Belediyesi Şantiyesi’nin yeni dönemde sadece Bolu’ya değil tüm Türkiye’ye en ucuz ve en kaliteli malzemeyi sağlayacağını belirten Yılmaz, “Bolu Belediyesi’nde göreve ilk geldiğimizde belediyenin bütün geliri 10 milyon civarlarındaydı. Bugün ise bizler sadece 15 milyonluk bir geliri kurduğumuz günden beri tek başına şantiyemizden kazanıyoruz. Bugün ise yeniden yapılandırdığımız şantiyeden 25 milyonun üzerinde bir gelir elde etmeyi hedefliyoruz” dedi.

PARKE TAŞI ÜRETİMİ 1 MİLYON  METREKAREYE ULAŞACAK

Bolu Belediyesi’nin mevcut parke taşı fabrikasını da yenilediklerini belirten Başkan Yılmaz; “Parke taşı fabrikamızdan da bahsedecek olursak, Bolu Belediyesi’nin var oluşundan 2004 yılında bizim görevi aldığımız güne kadar Bolu merkezde döşenen parke taşı miktarı 250 bin metrekaredir’dir. Biz ise parke taşı fabrikamızda yılda 350-400 bin metrekare parke taşı üretiyor ve döşüyoruz. Bu rakamları şöyle bir karşılaştırırsanız, bir tarafta bizim yıllık üretimimiz diğer tarafta ise Bolu Belediyesi tarihinin toplam üretimi ki bizim ne büyüklükte bir çalışma içerisinde olduğumuzu anlarsınız. Şimdi ise parke taşı fabrikamızı da yeniledik ve üretimimiz 1 milyon metrekkareye ulaşacak” dedi.

İSTİKRARLI SÜREÇ BELEDİYELERE DE YANSIYOR

Yılmaz, konuşmasının devamında ülke olarak istikrarlı bir sürecin, ülke menfaatlerinin yanı sıra Belediye çalışmalarına da son derece yansıdığını belirterek, seçimin ardından yeniden istikrarlı bir süreç yakalanması için vatandaşlarımızın duyarlı davranmasının önemini vurguladı. Yılmaz, daha sonra mahalle muhtarlarının isteklerini de dinleyerek çözümler noktasında toplantıda hazır bulunan daire müdürlerine talimat verdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar