16 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

‘ANADOLU ÇOCUKLARI’NA SÜPER HEDİYELER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” temalı fotoğraf yarışmasının Bolu seçmeleri tamamlandı.

‘Anadolu çocukları’na süper hediyeler

08 Ekim 2015 Perşembe 11:43

Haber merkezi

Yarışma, EXPO 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisine yönelik duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak amacıyla, aile çiftçiliği ve küçük aile işletmeciliğinin sürdürülebilirliğini sağlanması ve ulusal gündemlerde tanıtılması için kadın çiftçilerimizin çocuklarının katılımıyla 81 ilde Bakanlık tarafından düzenleniyor.

Bolu’yu temsil edecek fotoğrafı belirlemek üzere İl Müdürlüğü tarafından alanında uzman kişiler tarafından oluşturulan komisyon, fotoğrafları tema, çekim açısı, ışık, orijinallik vb. kriterlerde değerlendirmeye tutarak 3 aşamada gerçekleştirdi. Bu aşamaları başarıyla geçen finale kalan 4 fotoğraf arasında oylama yapılmak suretiyle birinci belli oldu.

ÇOCUKLARI SÜPER HEDİYELER BEKLİYOR

81 ilde birinci seçilen fotoğrafların sahibi çocuklara birer adet dijital fotoğraf makinesi verilecek. Türkiye genelinde ise birinci seçilen fotoğrafın sahibine  Laptop, ikinci seçilen fotoğrafın sahibine Tablet PC+ kılıf, üçüncü seçilen fotoğrafın sahibine ise Tablet PC ödülü verilecek.

BOLU’DA DERECEYE GİRENLER CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK

Yarışma hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Müdürü İsmail Taş, “Bolu’nun çiçek ve doğa portresini geleceğimiz olan çocuklarımızın gözüyle görmek oldukça farklı ve heyecan verici bir deneyimdi. Görmüş olduğum fotoğraflar samimi söylüyorum gerçekten etkileyiciydi. Bu vesileyle Türkiye'nin sahip olduğu bitkisel zenginliğin yeni kuşaklarca benimsenmesini ve korunmasını sağlamak ve onların gözünden sevdikleri çiçekleri, yaşadıkları doğayı görebilmek adına önemli bir deneyim ihtiva eden yarışmada dereceye giren giremeyen bütün katılımcılarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yarışmada Bolu bazında dereceye girenler 9 Ekim Cuma günü İl Müdürlüğü’nün web sitesinde duyurulacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.