15 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara4°C

HAYIRSEVER ARANIYOR

Bolu Hayır İşleri Yapma Vakfı tarafından yapılacak olan İkinci Bahar Sosyal Yaşam ve Huzur Evi tesisi için 3 bin metrekare civarında arsa bağışlayacak hayırsever aranıyor.

Hayırsever aranıyor

08 Ekim 2015 Perşembe 13:37

Haber: Beyhan Bayrak

Foto:  Erdal Tanrıverdi

Bolu’nun ileri gelen 33 hayırseveri tarafından kurulan Bolu Hayır İşleri Yapma Vakfı, bu tarihten günümüze kadar sayısız yardım çalışmasına imza attı.  Vakıf Başkanı Kamil Yelki ve Başkan Yardımcısı Şevket Sadık Çatladı, vakıf bnasında konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Yelki, ülkemizde yaşlı nüfusunnun giderek arttığını söyleyerek “Bu oran, Türkiye’de yüzde 8 iken, Bolu’da ise yüzde 10’dur. Ata erkil yaşamımız maalesef terk edildiği için yaşlılarımızın yaşam şartları zorlaşmaktadır. Bunu dikkate alan Vakfımız, her geçen gün ihtiyacı biraz daha fazla hissedilen sosyal yaşam ve huzur ev tesisi yapmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir” dedi.

HERKESLE TEMASA GEÇİLDİ; AMA SONUÇ YOK

Sosyal yaşam alanına uygun, meskun mahallelere yakın bir yerden ücretsiz arsa temini girişimlerinden sonuç alamadıklarını söyleyen Yelki, “Konu ile ilgili talebimizi, geçmiş dönemlerdeki iki Valimize ve mevcut Valimize, iktidar milletvekilimize, belediye başkanımıza be başkan yardımcımıza, İl Genel Meclisi Başkan ve üyelerimize, Milli Eğitim Müdürmüze iletmemize rağmen arsa temin edemedik. Vakfımızın bu tesis için arsası olmadığından, ilimize çok faydalı olacağına inandığımız girişimimiz atıl kalmaması amacıyla, hayırsever kişi veya kuruluşlara konuyu duyurarak arsa temin etmenin gayreti içindeyiz” diye konuştu.

BAĞIŞ YAPAN TESİSTE ÜCRETSİZ KALACAK

Yelki, son olarak “Arsa bağışlayacak kişinin ismi tesisimizin mutena bir yerine asılarak onure edilecektir. Ayrıca bu hayırsever kabul ederse, tesisimizde istediği sürece ücretsiz kalabilecektir” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar