24 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara17°C

35 OKUL DOĞALGAZ BEKLİYOR

İl Genel Meclisi toplantısında merkez ve Gerede’deki okulların doğalgaz dönüşüm çalışmalarıyla ilgili rapor görüşüldü. Raporlara göre 35 okulun doğalgaz dönüşümü ile ilgili çalışmaların sürdüğü belirtildi.

35 okul doğalgaz bekliyor

08 Ekim 2015 Perşembe 14:09

Haber merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Ekim Ayı toplantıları devam ediyor. Son oturumda 13 madde görüşülerek karara bağlandı. Meclis üyeleri ilk olarak ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan okulların doğalgaz dönüşüm ve ısı yalıtımı işlerinin hangi aşamada olduğunun araştırılması ile ilgili Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’ndan gelen raporu görüştü. Rapora göre Bolu ve Gerede’de toplam 59 okuldan 24’ünün doğalgaz dönüşüm çalışmasının tamamlandığı, 35 okulun doğalgaz dönüşümü ile ilgili keşiflerin hazırlandığı ve çalışmaların sürdüğü belirtildi.

5 İLÇEYE MİLYONLARCA ÖDENEK AKTARILACAK

Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen rapor doğrultusunda ise ilçelere ödenek aktarımı kararı verildi. Yeniçağa ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 77 bin TL’nin Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Dörtdivan ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 125 bin 831 TL’nin Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Mudurnu ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 686 bin 035 TL’nin Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Gerede ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 539 bin 529 TL’nin Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına ve Göynük ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 615 bin 070 TL’nin Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılmasına oy birliği ile karar verildi.

3 İLÇEYE ÖDENEK KOMİSYONDA

Toplantı, Mengen ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 569 bin TL’nin Mengen Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Merkez ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 150 bin TL’nin Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına,Yeniçağa ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 343 bin TL’nin Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması taleplerinin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi ile sona erdi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.