21 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara8°C

YAYLA SORUNUNA İLGİNÇ YORUM

Ak Parti Bolu Milletvekili ve 1’inci Sıra Adayı Ali Ercoşkun, seçim çalışmalarında yayla evleri sorunuyla ilgili açıklama yaptı. Ercoşkun, “Derler ya; delinin biri kuyuya taş atar, 40 akıllı çıkaramaz. Böyle bir sıkıntı vardı” dedi.

Yayla sorununa ilginç yorum

09 Ekim 2015 Cuma 10:29

 

Haber merkezi

Ercoşkun, Yukarısoku Mahallesi’nde sürdürdüğü seçim çalışmalarının ardından yayla evleri sorununa değindi. “Yayla evleri sorununu çözüyoruz” diyen Ercoşkun, “Yüzde 65’i ormanlarla kaplı bir ilde yaşıyoruz. Bütün köylerimizin yaylası geçmişten bugüne bir hizmet görüyor. Yaylalarla ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Bolu’da ormana ait bölgeler, mera vasfında olan yerler, hazineye ait yerler var. Dolayısıyla her kurumun işleyişinde farklı hükümler mevzu bahis. Yayla evleri, gerek yapımı gerekse bu evlere bağlanacak elektrik hatlarıyla geçekten bölgenin önemli sorunlarından biri. Geçtiğimiz dönem yaptığımız Meclis çalışmalarımızla ormana ait arazilerdeki sorunu ciddi manada çözdük” dedi.

YAYLALARDA SIKINTILARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Yayla evleri sorunu hakkındaki spekülasyonlara da cevap veren Ercoşkun,   “Hani derler ya; ‘Delinin biri kuyuya taş atar, 40 akıllı çıkaramaz’ diye. Maalesef böyle bir sıkıntıyla karşı karşıya idik. Gerek Sayın Valimizin, gerek SEDAŞ yetkililerinin, gerek milletvekili olarak bizlerin yaptığı çalışmalar neticesinde şunu net bir şekilde söyleyebilirim; doğaya zarar vermeden, yaylaları gerçek vasfı dışında kullanmadan, asli vazife gören yaylacılığın önünü açacağız. Betonlaşmayı engelleyecek şekilde yaylacılık faaliyetlerinin sürmesini sağlayacağız. Elektrikle ilgili sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Bolu halkı, yaylalarını korumak adına bugüne dek özen gösterdi. Bundan sonra da aynı özeni göstermeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

BU BÖLGE BOLU’NUN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Ercoşkun, seçim çalışmalarını yaptığı Yukarısoku Mahallesi sakinlerine şu ifadelerle seslendi: “Çocukluğumuzda yüzdüğümüz, sularında balık tuttuğumuz derenin kenarından geçen Yedigöller yolunun sıcak asfaltla açılıyor olması, Yukarısoku’nun çehresini değiştiriyor. Diğer taraftan mahallemizde yolların genişletilmesi, su ve kanalizasyon çalışmalarının bölgede gerçekleştirilmesi Yukarısoku’yu Yedigöller güzergahı üzerinde farklı bir noktaya taşıyacaktır. Arçelik’in ve üst yakanın geçişi olan bu bölge Bolu’nun parlayan yıldızlarından biri olacak inşallah.”

MUHTARDAN AK PARTİ’YE DESTEK

Ercoşkun’un açıklamaları sonrası Yukarısoku Mahallesi Muhtarı Hasip Eskioğlu yaptığı konuşmada, “Mahallemize düzenlenen bu anlamlı ziyaretten dolayı milletvekilimize ve Ak Partili siyasilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah 1 Kasım’da sandıktan başarıyla çıkacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar