22 Temmuz 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara26°C

BİR KEZ DAHA ‘HODRİMEYDAN’ DEDİ

CHP Bolu 2’nci sıra Milletvekili Adayı Burak Cop, Ak Parti Milletvekili ve 2’nci sıra Adayı Fehmi Küpçü’yü bir kez daha açık oturumda karşılaşmaya davet etti. Cop, Küpçü’nün kendisiyle ilgili sarf ettiği sözlere de yanıt verdi.

Bir kez daha ‘hodrimeydan’ dedi

09 Ekim 2015 Cuma 10:33

Haber merkezi

Küpçü’nün kendisiyle ilgili söylediği “Milliyetçiyim, vatanımı seviyorum diyen hiç kimse HDP’lilerle işbirliği yapan, kol kola gezen CHP’ye destek vermemelidir. Bolu’nun kıymetli halkının kol kola HDP’lilerle yürüyen CHP Milletvekili Burak Cop’a oy vermeyeceğine yürekten inanıyorum” sözlerine yanı veren Cop, “HDP'lilerle kol kola yürüme suçlaması, geçen 1 Mayıs'tan kalma. Bizler sosyal demokrat bir partinin mensupları olarak; DİSK, KESK ve diğer emek örgütleri tarafından organize edilen 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşüne katıldık.

CHP ‘EMEK EN YÜCE DEĞERDİR’ DER AKP İŞ CİNAYETERİNE ‘FITRAT’ DER

Bizim dışımızda başka bazı partiler de katıldı. Emek örgütlerinin düzenlediği bir yürüyüşte "şu parti varsa biz yokuz" demek gibi bir şımarıklık sergilememiz söz konusu olamaz. Bizler o yürüyüşte herhangi bir grupla kol kola değil, CHP korteji olarak yürüdük. Ve şimdiden ilan ediyoruz, gelecek 1 Mayıs'a iki kat büyük bir kalabalıkla katılacağız. Bizim İşçi Bayramı'nda yürümemizden AKP gibi işçi düşmanı bir partinin rahatsız olması da son derece doğaldır. CHP ‘Emek en yüce değerdir’ der, 2014'te 1800'den fazla kişinin iş cinayetlerinde öldüğü ülkemizi yöneten vurguncu AKP iktidarı ise iş cinayetlerine fıtrat der. Bu iktidarın lideri 301 insanımızın öldüğü Soma'ya gittiğinde ölü evinde adam dövmüş, danışmanı ise sokakta madenci yakınını tekmelemiştir. Biz CHP olarak Soma'da, Ermenek'te ve diğer yerlerde madenci katliamlarına yol açan alt-işveren uygulamasını, rödovans sistemini kaldıracağımızı seçim bildirgemizde taahhüt ederiz. Her zaman patronların kârını düşünen AKP ise madenlerde AB mevzuatına uygun malzeme ve koruyucu sistem kullanma şartını 2020 yılına erteler. AKP ile aramızda uzlaşmaz bir çelişki vardır; onlar patronun tatlı karını önceler, bizler işçinin güvenliğini önceleriz” dedi.

KÜPÇÜ’NÜN TELAŞI DIŞARIDAN BELLİ OLUYOR

“Gerede Milletvekili Sayın Küpçü'nün telaşı dışarıdan çok belli oluyor” diyen Cop, “Bolu Milletvekili Sayın Tanju Özcan, Gerede'de insanlık dışı koşullarda çalıştırılan deri işçilerinin sorunlarıyla 2 yılı aşkın bir süredir tutarlı ve ısrarlı biçimde ilgileniyor, çözümler öneriyor. Bu, Sayın Küpçü'nün yapmadığı ya da yapamadığı şeydir. Sayın Küpçü'nün, milletvekilliğini kaybetme korkusu, 7 Haziran'dakinden daha şiddetli. Milliyetçi demagojiye başvurması bundandır. 2012 yazında kan gövdeyi götürürken ‘Bu sorunu çözse çözse Erdoğan çözer’ diyen Leyla Zana ile görüşerek resim veren Tayyip Erdoğan'a, 28 Şubat 2015'te Dolmabahçe'de Sırrı Süreyya Önder ile ortak deklarasyon açıklayan Yalçın Akdoğan'a tek kelime etmemiş olan Fehmi Bey'in bizi, olmayan bir işbirliği ile suçlaması siyasi bir pişkinlik örneği olarak görülmeli. Fehmi Bey'in alelade bir milletvekili olarak mensubu bulunduğu AKP Parti-Devlet rejiminin medyasında halen ‘Kandil şöyle kötü, HDP böyle kötü; ama Öcalan aslında çok sağduyulu, keşke Öcalan'ı dinleseler’ gibi yorumlar yapılmaktadır.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Sayın Küpçü, milliyetçiler hangi partilere oy verir bilmem ama ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım’ diyen Erdoğan'ın partisine oy vereceklerini hiç sanmıyorum. Kaldı ki siz ümmetçi bir partinin milletvekilisiniz ve ümmetçilik ile milliyetçilik birbirlerine 180 derece terstir” diye konuştu.

Burak Cop, son olarak Küpçü’yü tekrar açık oturuma davet ederek “Korkunun ecele faydası yok Sayın Küpçü. Sizi televizyonda açık oturuma davet etmiştim. Özcan ve Ercoşkun'un seçilmesi garanti, üçüncü sandalyenin kime gideceğine Bolu halkı en sağlıklı biçimde karar versin demiştim. Teklifimi yineliyorum. Size beni canlı yayında mat etme fırsatı tanıyorum. Size, Bolu kamuoyuna ‘Küpçü Cop'tan daha iyiymiş’ dedirtme fırsatı sunuyorum. Bunu başarabilirseniz korkmanız için de bir sebep kalmayacaktır” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar