22 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

4 FİRMADAN ÖRNEK ÇALIŞMA

Çıkınlar Mahallesi 500 Evler Cami ve hemen yanında bulunan dev parkın temeli, kalabalık bir katılımla atıldı. Temel atma, Bolu’da faaliyet gösteren 4 beton firması tarafından gerçekleştirildi.

4 firmadan örnek çalışma

11 Ekim 2015 Pazar 16:16

Haber merkezi

Çıkınlar Mahallesi 500 Evler Camisi ve hemen yanında yapımına başlanan dev parkın temelleri törenle atıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği temel atma törenine Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Çetinkaya, Çıkınlar Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaçar, birçok mahalle muhtarı ve Çıkınlar Mahallesi halkı katıldı.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞDU

Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, cami inşaatının yerinin sıradan bir yer olmadığını, bu alanın çok önceden bir konsepti tamamlamak için planlandığını belirterek, “Uzun zamandır Çıkınlar Mahallesi 500 Evler bölgesinde acil olarak bir cami ihtiyacı vardı ve bu caminin inşaatı için yer bulunması konusunda birçok problemlerimiz vardı. Bolu Belediyesi olarak bir düzenleneme yaparak burada bir cami yeri oluşturduk. Hemen yan tarafında da ilk defa cami ile bütünleşen bir park çalışmasını da beraber yapalım diye düşündük. Karşımızda da bir okul var ve dolayısıyla böyle ulvi bir konsepti gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz bugün. Bu konuda mahalle muhtarımızın büyük gayretleri ve mahalle halkının çok büyük istekleri olmuştur. Aynı zamanda cami derneğinin gayretlerinden de övgüyle bahsetmek gerekir. Beni burada asıl ilgilendiren ise şudur; Bolu’da dört tane beton santrali var ve bizim bu beton santralleri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde cami temelinin bugün dört ayrı pompayla atılmasının müthiş hazzını yaşadım. Yani birlikten kuvvet doğduğunu bugün burada bu beton santrallerimiz gösterdiler. Bu sebeple kendilerine bu gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah bu birlikteliğimiz bozmasın diyorum. Ayrıca bu konuda yine bizlere çok büyük destekler veren Sayın Vekilimiz Ali Ercoşkun’un da bugün burada bizi şereflendirmesi bizleri daha da mutlu etmiştir” dedi.

ÇALIŞMA 16 DÖNÜMLÜK ALANDA YAPILIYOR

Çıkınlar Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaçar ise “Bu alanda büyük bir cami sıkıntımız vardı ve biz de bunu Başkanımıza ilettik. Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz da sağ olsun bizlere çok yardımcı oldu ve bu alanı cami yeri olarak tahsis etti. Burası tam 16 dönüm büyüklüğünde büyük bir yer. Aşağı yukarı 10 dönümlük kısmı ise çok güzel bir park olacak. Gerçekten bunun için Belediye Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca camimizin beton ihtiyacını karşılayan Abant Beton, Yiğit Beton, Köroğlu Beton ve Bolu Beton’a da çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 4 adet beton firmasının makinaları tarafından Çıkınlar Mahallesi 500 Evler Cami inşaatının temeline aynı anda beton döküldü.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar