20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara8°C

COP’TAN AKP’Yİ KIZDIRACAK ÇAĞRI ‘AKP’YE OY VERMEK, VAHŞETE OY VERMEKTİR’

​CHP Bolu Milletvekili Adayı Burak Cop, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıdan AKP hükümetini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu tutarak “Bu partiye vereceğiniz oy, vahşete oy vermek anlamına gelecek” dedi.

Cop’tan AKP’yi kızdıracak çağrı ‘AKP’ye oy vermek, vahşete oy vermektir’

11 Ekim 2015 Pazar 16:48

Haber merkezi

Cop, yaşanan olayı ‘Türkiye tarihinin en büyük terörizm eylemi’ olarak nitelendirdi. Burak Cop, yaşananlardan AKP ve Cuımhurbaşkanı Erdoğan’ı sorumlu göstererek “Kendini havaya uçuran canlı bombaların kim olduklarının önemi pek az. Kullanılacak birileri her zaman bulunur. Mühim olan, bu katliamı kimin teşvik ettiğidir, kimin istediğidir, kimin yapılmasına yol verdiğidir.

Seçimle gelen, ancak seçimle gitmemek için 7 Haziran'dan beri türlü oyunlar oynayan bir ‘siyasi çete’, devletin tepesine çöreklenmiş durumda. Bu çete çatışmalardan, katliamlardan, cenazelerden politik bir kazanım murad etmektedir. Türkiye'yi bir kaos ortamına sürükleyerek, memleketi ite kaka götürdükleri 1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar olarak çıkmak istiyorlar.

Bu çetenin reisinin kim olduğu bellidir. Başkanlık sistemini mümkün kılacak sayıda milletvekili, o da olmuyorsa tek başına iktidara yetecek kadar milletvekili elde edememenin bedelini bu halkın yoksul çocuklarına ödetiyorlar. 7 Haziran'dan bu yana 694 insan öldü” dedi.

AKP VE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I SUÇLADI

Türkiye’yi yönetenlerin çatışma ve ölüm istediğini söyleyen Burak Cop, “Şehit cenazelerinde bayrağımıza sarılı tabutlara el atıp AKP'ye oy isteyecekleri bir ortamı arzulamaktadır. Dünkü katliam, bir istihbarat ve polis devletine çevirdikleri ve bununla da övündükleri ülkemizin başkentinde gerçekleşti. Katliamın olduğu yerde hiçbir güvenlik önleminin olmadığı binlerce görgü tanığı tarafından dile getirilmiştir. Patlamadan sonraki yarım saat boyunca olay yerine ambulans gitmediği görgü tanıklarınca dile getirilmiştir. Patlamadan sonra yerde can çekişen yaralılara ve onlara yardım etmek isteyenlere gaz bombası atmak gibi bir vahşilik de sahnelenmiştir” diye konuştu.

‘KATLİAMIN FAİLLERİ BELLİ’

“Katliamın failleri çok belli değil mi? Katliamın sorumlusu, patlamanın olduğu yerden üç beş kilometre ötede ikamet etmektedir” diyen Cop, yurttaşlara AKP’yi kızdıracak bir çağrı yaptı. Cop, “Buradan AKP'ye oy vermeyi düşünen yurttaşlarımıza sesleniyorum. AKP'nin milletvekili adaylarının, il ve ilçe yöneticilerinin, düz üyelerinin kimler olduğundan bağımsız olarak, onları da aşan bir şekilde, bu partiye vereceğiniz oy vahşete oy vermek anlamına gelecek. Sizlerden illa ki partim CHP'ye oy istemiyorum. Sizden yalnızca, bu seçime mahsus, AKP'ye oy vermemenizi istiyorum. Bunu da halkın çocuklarının hayatta kalması için istiyorum” ifadelerini kullandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar