18 Kasım 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara16°C

ERCOŞKUN MHP TABANIYLA SORUNUMUZ YOK

AK Parti 1’inci Sıra Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, “CHP’nin milletimizin değerleriyle ters düşen yaklaşımları ve Devlet Bahçeli’nin şahsi olumsuz iradesi nedeniyle 7 Haziran sonrası Türkiye’de koalisyon kurulamadı” dedi.

Ercoşkun MHP tabanıyla sorunumuz yok

12 Ekim 2015 Pazartesi 10:51

“MHP tabanıyla bizim bir sorunumuz yok!” diyerek MHP’li seçmenleri eleştirilerinin dışında tutan Ercoşkun, ülkenin 7 Haziran’la birlikte yaşadığı kaybın 1 Kasım’da telafi edileceğine inandığını söyledi.

AK Parti Bolu Milletvekili ve 1’inci Sıra Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, 1 Kasım erken seçimlerinde görev yapacak sandık görevlileri ile bir araya geldi. Parti binasında sandık görevlilerine seslenen Ercoşkun, 7 Haziran sonrası ülke siyasetinde yaşanan gelişmeleri özetledi.

AK Parti’nin 2002’den bu yana sorumluluk duygusu içinde millete hizmet için gayret gösterdiğini belirten Ercoşkun, AK Parti’nin 7 Haziran’da seçim sisteminin dezavantajıyla karşılaştığını söyledi. Ercoşkun, “AK Parti, 2002’de girdiği ilk seçimde yüzde 34 oyla 363 milletvekili kazandı. 7 Haziran’da ise yüzde 41 oy almasına rağmen seçim sisteminin dezavantajıyla karşılaşarak 258 milletvekilinde kaldı. Hiçbir seçmen ‘Koalisyon çıksın’ düşüncesiyle sandık başına gitmedi. Milletimizin iradesinin başımızın üzerinde yeri var” diye konuştu.

 

“1 KASIM’DA 7 HAZİRAN’I TELAFİ EDECEĞİZ”

“7 Haziran sonrası, koalisyon kurabilmek için AK Parti olarak ülke menfaatini gözeten bir irade ortaya koyduk” diyen Ercoşkun, şöyle konuştu: “AK Parti olarak üzerimize düşeni yaptık. CHP ile koalisyon yapmak istedik; fakat CHP 14 maddelik şartlar ortaya koydu. Cumhurbaşkanımız üzerinden ortaya konulan ve milletimizin değerleriyle ters düşen bu şartları kabul etmemiz mümkün değildi. Olabilecek bir diğer koalisyon ise MHP ileydi. Bizim MHP tabanıyla bir sorunumuz yok; fakat Devlet Bahçeli daha 7 Haziran gecesinden itibaren herşeye ‘Hayır’ dedi. Seçim hükümetine bile ‘Hayır’ dedi. Dolayısıyla bu süreçte CHP’nin olumsuz yaklaşımları, Devlet Bahçeli’nin olumsuz gelişen şahsi iradesi nedeniyle Türkiye’de koalisyon kurulamadı. Şu an ki hükümet AK Parti Hükümeti değil, bir seçim hükümeti. İnşallah 1 Kasım’da 7 Haziran’ı telafi edeceğiz.”

Açıklamalarının sonunda, 1 Kasım öncesi seçmene ilettikleri mesajları da aktaran Ercoşkun, şunları söyledi: “1 Kasım için ülke birliğini, bütünlüğünü ve dirliğini temenni ediyoruz. Türkiye’nin bugüne kadar elde ettiği kazanımları daha ileri götürebilmek için istikrara ihtiyacımız var. Bizim temel söylemimiz budur. Ülkenin kaderini tayin edecek seçimlerde 1 oy bile büyük önem taşıyor.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar