27 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara5°C

İSTİFA ÇAĞRISI YAPTI

CHP İl Başkanı Kazım Karsu, Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyla ilgili iktidarın ihmali olduğunu söyleyerek istifa çağrısı yaptı.

İstifa çağrısı yaptı

12 Ekim 2015 Pazartesi 13:30

Haber merkezi

Türkiye’nin 10 Ekim’de tarihinin en acı, en kanlı, en kötü terör saldırılarından birini yaşadığını söyleyen Karsu, “Türkiye’nin dört bir yanından, silahı süngüsü olmadan, barış türküsü söyleyerek gelen insanlar, Ankara’da katledildiler. Türkiye’nin herhangi bir yeri değil, tam kalbi olan başkentte onlarca insan canından oldu” diye konuştu.

‘SİZİN İHMALİNİZ VAR’

Karsu, gösterinin izinsiz veya illegal olmadığını söyleyerek “Tüm güvenlik önlemlerinin alınmış olması, oradaki insanların can güvenliğinin sağlanması gerekirdi. Bu, devletin başlıca göreviydi. Bir değil iki bomba patladı ve onlarca insan hayatından oldu. Şimdi çıkıp ‘ihmal yok’ diyorlar.

‘İÇİMİZ KAN AĞLIYOR’

İstifa etmek söz konusu olduğunda alaycı bir tebessümle geçiştiriyorlar. Bu vicdansızlıktır. Siz insanların canından sorumlusunuz. Can güvenliğini sağlamak sizin göreviniz. Eğer haftalar öncesinden planlanmış bir mitingde onlarca insanı öldüren iki bomba patlatılabiliyorsa sizin ihmaliniz var demektir. Ulusal yas ilan etmek, üç gün sonra olayı unutmaktır. Sorumlu davranın, gereğini yapın, istifa edin. Siz bu ülkeye yazık ediyorsunuz! Bu tür bombalı saldırılar, ülkemizde kardeşçe yaşayan herkese bir saldırı, kültür zenginliğimize karşı işlenmiş bir cinayettir. İçimiz kan ağlıyor” dedi.

Karsu, son olarak başsağlığı dilerken “Canımız gidiyor, bu ülkenin insanları ölüyor. Yaşadığımız üzüntünün tarifi yok. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Tüm halkımızın başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar