18 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara20°C

YANLIŞ ANLAŞILMA KURBANI OLDU

Habersiz şekilde girdiği arkadaşının evinde hırsızlık yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve ardından da Savcılık tarafından takipsizlik kararı verilerek serbest bırakılan Yavuz Çelen’in, yanlış anlaşılma kurbanı olduğu ortaya çıktı.

Yanlış anlaşılma kurbanı oldu

12 Ekim 2015 Pazartesi 17:42

Haber merkezi

Bolu’da girdikleri evde, “Hırsızlık için girdiler alem yaptılar” haberlerinin tüm yerel basında yer alması ve çıkartıldığı Savcılık tarafından suçsuz olduğu belirlendikten sonra serbest bırakılan Çelen, yanlış anlaşılma yüzünden hem işinden hem de ailesinden oldu. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yavuz Çelen, olay günü başından geçenleri şöyle anlattı; “Olay günü 6 arkadaş gidecek bir yer bulamayınca Kenan Köse’nin Okçular Mahallesindeki evine gittik. Kendisini defalarca cep telefonundan aramama rağmen ulaşamadık. Evin kapısı bir çakı bıçağıyla açıldığını bildiğim için öyle yapıp 6 arkadaş eve girip dinlendik. Kesinlikle alem yapmadık. Ayrıca, soğuk çay denilen meşrubattan içtik sadece. Bir anda polisler gelip bizi alıp götürdüler. Her şey yanlış anlaşılma yüzünden oldu” dedi.

ÇOCUKLARIMI ÖZLEDİM

Biri 6.5 aylık, diğeri şu an hastanede kuvezde bulunan 1.5 aylık çocuğunu yanlış anlaşılma yüzünden göremediğini de dile getiren Çelen, “Yapmadığım bir suçtan dolayı eşim beni terk etti. Ben iki çocuk babasıyım ve onları da göremez oldum. Tam işe girecektim işimden de oldum. Suçsuzluğum Savcılık tarafından bile anlaşıldı. Olay günü hırsızlık yaptığımız şikayet edilmiş ve bu şikayet daha sonra geri alınmış. Kesinlikle hırsızlık olayına bile karışmadım. Beni gören birçok tanıdık, bana hep kötü gözle baktılar. Gerçekler ortaya çıktı. Suçsuzluğum ispatlandı. Bir anda toplumda hırsız diye damgalanmak bütün hayatımı kararttı. Polisleri de suçlamıyorum. Çünkü onlara da yanlış bilgilendirme yapılmış. İnşallah Bolu halkı ve akrabalarım ile eşim beni anlarlar ve onlar hatalarından dönerler. Çocuklarımı çok özledim” diye konuştu.

EVE GİRENLER ARKADAŞLARIMMIŞ

Yavuz Çelen ve arkadaşlarının evine girdiğini bilmediğini belirten ev sahibi Kenan Köse de ilk olarak hırsızlık yapıldığı gerekçesiyle evine girenlerden şikayetçi olduğunu, daha sonra evine sürekli olarak girip çıkanların başta Yavuz Çelen ve diğer arkadaşlarının olduğunu öğrenmesiyle birlikte şikayetinden vazgeçtiğini; ancak Emniyet Müdürlüğü’ndeki işinden atıldığını, bu yüzden çok üzgün olduğunu dile getirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.