22 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

‘BAŞARILI OLAMAYACAKLAR’

Türk Diyanet Vakıf Sen İl Başkanı Selami Atay, Ankara’daki bombalı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada “Ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başar

‘Başarılı olamayacaklar’

12 Ekim 2015 Pazartesi 19:36

 

 

 

 

 

Haber: Ayşegül Dinçel

Atay, sendika üyeleriyle birlikte yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Ülkemizi kaos ve huzursuzluk ortamına sürüklemeyi amaç edinen olaylara bir yenisi de başkent Ankara’da eklenmiştir. Başkentte tarihi Tren Garı önünde miting için toplanan yüzlerce vatandaşımızın arasında patlatılan bombalar, onlarca vatandaşımızjn ölümüne, yüzlercesinin ise yaralanmasına sebep olmuştur. Başkent Ankara’da yaşanan bu patlama bir kez daha terörün etnik köken, çoluk çocuk, kadın erkek ayırmadığını ortaya koymuştur.

‘TÜM TERÖR FAALİYEETLERİNİ LANETLİYORUZ’

Irkı, dili, dini, mezhebi olmayan terör yine birçok canı yakmış, ülkemizi derin bir üzüntüye boğmuştur. Türk diyanet Vakıf Sen Bolu şubesi olarak nerden ve kimden gelirse gelsin terörün her türlüsünü bir kez faha lanetliyoruz. Bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan tüm terör faaliyetlerini lanetliyoruz. İnanıyorum ki; ülkemizin milli birlik ve bütünlüğünü bozmak, milletimizin bu coğrafyada huzur ve güven içerisinde yaşamasına engel olmak gibi kirli emelleri olan hiçbir odak başarıya ulaşamayacaktır. Yüce Allah tüm milletimizi korusun. Bu düşüncelerle, ülkemize, milletimize, birliğimize ve huzurumuza yönelen bu cani ve nsanlık dışı saldırıyı kınıyor, ölenlere allah’tan rehmen, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.