23 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara3°C

İNSANLIĞIN MİMARI SİZSİNİZ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle Bolu’da görev yapan bütün din adamları ile yemekte bir araya geldi. Yılmaz, din görevlilerine “İnsanlığın mimarlığı sizlersiniz” diye seslendi.

İnsanlığın mimarı sizsiniz

13 Ekim 2015 Salı 10:31

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber merkezi

Belediye Başkanı Yılmaz, içinde bulunduğumuz haftanın Camiler ve Din Görevlileri Haftası olması sebebiyle ilimizde görev yapan bütün din görevlileri ile birlikte öğle yemeğinde buluştu. Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen yemeğe Başkan Yılmaz, Bolu İl Müftü Vekili Nihat Kök, BBelediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, Bolu Belediyesi daire müdürleri, müftülük idarecileri ve ilimizde görev yapan tüm din görevlileri katıldı.

Yemekten önce bir konuşma yapan Bolu İl Müftüsü Nihat Kök, Başkan Yılmaz’a davetinden dolayı teşekkür ederek; “Başkanımız nasıl Bolu’nun maddi mimarı ise siz din adamlarımız da Bolu’muzun manevi mimarlarısınız. Başkanımıza bu nazik davetinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

‘NESLİMİZİN SAĞLIKLI GELİŞMESİ İÇİN SİZE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR’

Belediye Başkanı Yılmaz ise din adamlarına seslendiği konuşmasında “İnsanlığın mimara ihtiyacı var ve bu mimarlar da sizlersiniz. Ben de şöyle bir geçmişime baktığımda bana ilk doğru telkini köyümüzdeki caminin imamından aldığımı söyleyebilirim. Neslimizin sağlıklı gelişmesi ve mevcut insanlarımızın da hayatlarını sağlıklı sürdürebilmeleri için sizlere büyük görev düşmektedir. Eğer şu anda birisi canlı bomba haline gelip hem kendisini hem de insanlığı katledebiliyorsa, bunda hepimizin vebali var diye düşünüyorum. Evet, şehirleri güzelleştirmek çok zor değil, neticede imkanlar doğrultusunda bunu herkes yapabiliyor. Ama şehirde yaşayanların gerçekten daha çok imara ihtiyacı var. Bu konuda belki de en fazla sorumluluk hisseden sizlersiniz. Bugüne kadar çok büyük destekler verdiğinizi biliyorum ve bundan sonra da bu desteğiniz devam etmelidir. Ben bu güne kadar yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar