18 Nisan 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara11°C

‘KOPYA’ İDDİALARINA YANIT

Ak Parti Milletvekili ve 1’inci sıra Adayı Ali Ercoşkun, seçim beyannamesinin diğer siyasi partilerin vaatlerinden esinlenerek oluşturulduğu iddialarına yanıt verdi.

‘Kopya’ iddialarına yanıt

15 Ekim 2015 Perşembe 14:05

Haber: Özge ELÇİ

Milletvekili Ercoşkun, 7 Haziran seçimlerin ardından tek başına iktidara gelememeleriyle ilgili oturup gerekli muhasebeleri yaptıklarını söyledi. “Alt alta yazarak sıraladığımızda 30 farklı kalemden bahsedebiliriz” diyen Ercoşkun, “Bu muhasebelerde farklı faktörler ortaya çıktı. Bunlar içerisinde özellikle asgari ücretliler, emekliler, gençler ile alakalı ana maddeler ön plana çıktı. 7 Haziran sonrası ortaya koyduğumuz söylemlerimizde seçmen bize bir ders verdi, dedik. Biz de gerekli çalışmalarımızı yapıp bugün seçmenimizin karşısına çıkıyoruz. 7 Haziran’ın seçmenin bize verdiği dersi en iyi şekilde çalışıp seçmenlerimizin karşısına çıkıyoruz. Dağa taşa değil, insana hizmet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SEÇMENİN VERDİĞİ MESAJ DOĞRULTUSUNDA SÖYLEMLERİMİZİ GELİŞTİRDİK

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının taleplerine cevap vermek için çalıştıklarını söyleyen Milletvekili Ali Ercoşkun, “Ama bunu yaparken bol keseden atmıyoruz. Ayağını yere basarak gerçekleştiriyoruz. Biz bir taraftan memlekete hizmet ederken, birçok konuyla mücadele etmek durumundayız. Hazırda birikmiş memleketin elde ettiği zenginlikleri hiçbir sorumluluk duygusu olmadan, ‘Nasıl olsa tek başına iktidara gelme şansımız yok. En azından söyleyeyim de hiç olmazsa birkaç puan daha kazanayım’ düşüncesiyle hareket edemeyiz. Seçmenin verdiği mesajı en iyi şekilde algılayarak asgari ücret ve emekli aylıklarıyla alakalı söylemlerimizi geliştirdik.

KAŞIKLA VERİP KERPÇEYLE GERİ ALMA DÖNEMLERİNİ HATIRLARLAR

Seçmenlerin nezdinde bu yaklaşımımızın olumlu karşılandığını söyleyebiliriz. Asgari ücretlilere 1300 TL yeterli midir? Değildir. Emeklilere 1200 TL ek zam yeterli midir? Değildir. Çok daha iyisini yapabilmek için, ülke olarak, millet olarak, gelişimimizi hızlı bir şekilde sürdürmemiz lazım. Geçmişteki kaşıkla verip, kepçeyle geri alma dönemlerini de özellikle belli bir yaşın üzerindeki vatandaşlarımız iyi bilir. O nedenle eldeki imkanlar ölçüsünde insanların refah seviyelerini arttıracak bir beyannamedir bizimkisi. Bugüne kadar beyannamemizde ne yazdıysak, yerine getirmekle yükümlü bir beyannameyle vatandaşlarımızın karşısındayız” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar