15 Eylül 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara22°C

MİLLİ EKONOMİ MODELİNİ ANLATTILAR

Bağımsız Türkiye Partisi İl Yönetimi ile birlikte Bolu Gündem Gazetesini ziyaret eden Milletvekili Adayları İsmail İnceayan ve Mustafa Yağcı, partinin seçim beyannamesi hakkında bilgi verdiler.

Milli Ekonomi Modelini anlattılar

15 Ekim 2015 Perşembe 17:16

Haber: Ayşegül Dinçel

Bolu Gündem İmtiyaz Sahibi Hüseyin Aykan’a parti politikaları ve seçim beyannamesini anlatan İnceayan, “Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın 9 tane uluslararası kongreye konu olan ‘Milli Ekonomi Modeli"ne ve bu modelin uygulanacağı devleti kaleme aldığı "Sosyal Devlet/Milli Devlet’ tezine dayandırılarak hazırlanmış olan BTP Seçim Beyannamesi, ‘kaynak nerede?’ sorusu da tam manasıyla cevap verebilen yegane beyannamedir. Projelerini noter tasdikli senetler haline dönüştüren Bağımsız Türkiye Partisi bu hamlesiyle siyasi tarihe geçtiğinin vurgulandığı beyannamede, BTP'nin projelerine olan güvenini, 2007 seçimlerine hazırlanırken noter tasdikli senetler haline dönüştürerek gösterdiği ifade edilerek, bunun Türk ve dünya siyasetinde bir ilktir” dedi.

ASGARİ ÜCRET 5 BİN TL OLACAK

3’üncü Sıra Milletvekili Adayı Mustafa Yağcı ise BTP'nin projelerinin seçim vaadi olmadığını, Milli Ekonomi Modeli'nin uygulanması için gerekli birer kural olduğunu ifade etti. BTP’nin seçim beyannamesinde bulunan bazı projelerden bahseden Yağcı, şunları söyledi; “Asgari ücret 5000 TL olacak, ev hanımları işçi statüsünde emekli edilerek 1500 TL maaşa bağlanacak, her Türk vatandaşına 1000 TL vatandaşlık maaşı verilecek, doğum yapan her anneye 15000 TL doğum ikramiyesi verilecek, reşit olana kadar her çocuk için 250 TL çocuk maaşı verilecek, maliyet fiyatına, 20 yıl vadeli, faizsiz ev kredisi verilecek, gençlere faizsiz, uzun vadeli evlenme kredisi verilecek, üniversite sınavları kaldırılacak. Emeklilerin maaşlarından yapılan kesintiler maaşlara ilave edilecektir. Emeklilerin maaşları en az asgari ücret seviyesine yükseltilecektir. Ve daha birçok proje bizim beyannamemizde yer alıyor” dedi.

İŞTE KAYNAKLARIMIZ

Yağcı, Milli Ekonomi Modeli'ndeki kaynaklardan da bahsederek “GSMH'nın karşılığında para basılması, Yıllık gelirimiz 2 trilyon TL-Yer altı kaynaklarımız karşılığı para basılması: 3 katrilyon dolar değerindeki yer altı kaynağımızın, Yaklaşık 6 trilyon TL, Vergiler: 500 milyar TL, Enerji girdileri, 75 milyar dolarlık enerji kaynağı 225 milyar TL eder.Toplam girdimiz = 8 trilyon 725 milyar TL'dir” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.