18 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara4°C

SALDIRIYA TEPKİ GÖSTERDİ, AÇIĞA ALINDI ARKADAŞLARINDAN TAM DESTE

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz, Ankara’da 99 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıya tepki gösteren ve ardından açığa alınan sendika üyesi öğretmen arkadaşları Fadime Kaplan’a sahip çıktı.

Saldırıya tepki gösterdi, açığa alındı    Arkadaşlarından tam deste

16 Ekim 2015 Cuma 10:48

 

Haber: Ayşegül Dinçel

Yaşananlar için “Türkiye tarihinin en büyük ve en vahşi katliamı” diyen Korkmaz, katliamın yasını tutmak ve hayatını kaybedenleri anmak için, 12-13 Ekim tarihlerinde Eğitim Sen tarafından alınan grev kararının ülke çapında geniş bir katılımla uygulandığını söyledi.

‘AÇIĞA ALINMASI UTANÇ VERİCİ’

Eğitim Sen olarak grev günü hazırladıkları bildirilerin okullarda ve işyerlerinde okunması kararını aldıklarını belirten Korkmaz, “Ankara Mamak’ta bulunan Ali Kuşçu İlkokulu’nda Eğitim Sen Üyesi Fadime Kaplan öğretmenimiz, sendikamız tarafından hazırlanan ve tüm şubelere gönderilen bildiriden rahatsız olan bir velinin ‘Cumhurbaşkanına hakaret içeren konuşma yapıldı’ şikayeti üzerine, grevin ilk günü ifadesi alınarak jet hızıyla açığa alındı” diye konuştu.

Erkan Korkmaz, katillerden çok hayatını kaybedenlerin suçlanacak kadar insanlıktan çıkıldığını söyleyerek “Yakın tarihimizin en büyük ve en vahşi katliamının yaşandığı, devletin 3 gün resmi yas ilan ettiği bir dönemde, hayatını kaybedenleri anmak ve katliamı lanetlemek dışında amacı olmayan bir öğretmenin ifadesinin alınarak açığa alınması utanç vericidir. Tüm dünyanın, öğrencilerimizin, öğretmenlerin, velilerin tanıklık ettiği ve büyük bir öfkeyle lanetlediği bir katliama tanıklık etmişken, devletin sorumlu organlarının, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve okul yönetimlerinin yaşadığımız derin üzüntü ve tramvaya yönelik hazırlıklar ve çalışmalar yapması gerekirken, sendikamızın aldığı kararı yerine getiren Fadime Kaplan arkadaşımızı açığa alması kabul edilemez” diye konuştu.

‘İÇLERİNDE EN UFAK BİR İNSALIK KIRINTISI YOK’

Eğitim Sen olarak Fadime Kaplan’a sahip çıktıklarını söyleyen Korkmaz, “Böylesine büyük bir utanca imza atan, acımızı bile yaşamamıza tahammül edemeyen, içlerinde en küçük bir insanlık kırıntısı olmayan bütün sorumluların hesap vermesini istiyoruz. Katillerin ve katliam sorumlularının hesap vermesi için çaba harcamaktan çok, katliamda üyeleri katledilen Eğitim Sen’i ve üyelerimizi hedef alanlar, amaçlarına asla ulaşamayacaktır” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar