24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul0°C
  • Ankara3°C

CİNAYET BAKANIN GÜNDEMİNDE

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, önceki gün Gerede ilçemizde yaşanan cinayet hakkında açıklamalarda bulundu.

Cinayet bakanın gündeminde

16 Ekim 2015 Cuma 11:59

Haber; Gönül OLUTÜRK

Foto; Esma CANBAS

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye geldi. Dün Bolu ve Adana'da yaşanan iki kadın cinayetinin hatırlatılması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, “Kadın cinayetleri konusunda bakanlığımız yıllardır çalışıyor. Bununla ilgili kanuni düzenlemeler ve uygulamalar noktasında bir hayli yol kat etti. Şiddet önleme ve izleme merkezlerimiz var, onlar hayata geçirildi. Önümüzdeki günlerde yönetmeliği çıkar çıkmaz başka illere de kuracağız. Bolu ve Düzce içinde düşünülebilir. Sadece ev içi cinayetler dediğimiz cinayetlerin sosyal, kültürel analizleri yapılması gerekiyor. Ciddi önlemler alındı zaten. Ama bunların sayısını azaltmak adına elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Gerede’deki cinayetin canice işlenmiş bir suç olduğunu vurgulayan Bakan Gürcan, Dilay Gül cinayetinin yakın takipçisi olacağız ve hukuk çerçevesinde mahkemeye müdahil olacağız diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.