23 Şubat 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara6°C

PLATFORM’DAN SERT SUÇLAMA; ‘ÜSLUBU BÖLÜCÜ SİYASİLER GİBİ’

Vali Aydın Baruş’a söylediği sözlerden dolayı CHP Milletvekili Tanju Özcan’ı kınayan Bolu Sivil İrade Platformu adına açıklama yapan Burak Saygılı, “Özcan, bölücü terör örgütlerinin kullandığı dil gibi ayrıştırıcı söz ve ve hakaretlerde bulunmuştur” dedi

Platform’dan sert suçlama;    ‘Üslubu bölücü siyasiler gibi’

16 Ekim 2015 Cuma 13:43

Haber: Özge ELÇİ

30 Sivil Toplum kuruluşunun oluşturduğu Bolu Sivil İrade Platformu, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ı, Vali Aydın Baruş’a yönelttiği suçlamalardan ve kullandığı ifadelerden dolayı kınadılar.

ÖZCAN’IN AÇIKLAMALARINI İBRET VE HAYRETLE ZİLİYORUZ

Platform adına açıklamayı AİBÜ Öğrenci Konsey Başkanı Burak saygılı yaptı. Saygılı, son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek “Terör olaylarının amacı, ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi parçalamak, halkı devlete karşı düşman etmektir. Bu ayrıştırıcı dili kullanan ve insanları sokağa dökmeye çalışan zihniyetleri lanetle kınıyoruz. Bunlar aziz halkımızın sağduyusu sayesinde başarılı olmamıştır ve asla başarılı olayacaktır” dedi.

Bolu’da yaşayan yaklaşık 300 bin insanın, devlet makam ve temsilcilerine karşı olan saygısıyla Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen Burak Saygılı, Milletvekili Özcan’ın Vali Baruş için sarf ettiği açıklamalar için “İbret, hayretle ve şaşkınlıkla izliyoruz” diye konuştu.

 Tanju Özcan’ın talihsiz bir açıklamaya imza attığını belirten Saygılı, “Devleti temsil eden makama bölücü terör örgütlerinin kullandığı dil gibi ayrıştırıcı, halkı devletine karşı kışkırtıcı söz ve hakaretlerde bulunmuştur. Kendisine oy veren 46 bin Bolu seçmeninin düşüncesi gibi aksettirmeye çalışarak, devletine ve devlet makamına saygılı, partisine gönül vermiş Bolu halkını kendi siyasi rantına kurban etmiştir. Sayın Vekil, Bolu halkının tüm tarih boyunca devlete ve kurumlarına karşı gösterdiği saygı, sevgi ve hoşgörü gibi erdemli davranışlarını siyasi rant elde etmek için hiçe saymıştır.

‘İYİ NİYETLE OY VEREN İNSANLARI DA ÇIKARINA ALET EDİYOR’

Günümüzde bölücü siyasilerin bu ara sıklıkla kullandığı kutuplaştırıcı üslubu kullanarak, maalesef Sayın Milletvekili 46 bin ile 154 bin seçmeni iki ayrı kutba ayırmaktadır. Kendisine iyi niyetle oy veren insanları da şahsi çıkarlarına alet etme adına kullandığı ifadelerin de gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz. Bolu halkı, devletin Valisine, makamına hakaret etmesi için hiçbir vekile yetki vermemiştir” ifadelerini kullandı.

AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Saygılı, Milletvekili Özcan’ın Vali Baruş için söylediği ‘O bir atanmış devlet memuru, ben seçilmiş Milletvekiliyim’ ifadesiyle memurluğu küçümseyici bir tavır sergilediğini ifade ederek “Annesi, babası ve eşi memur olan bir kişinin bu ifadeleri nasıl kullandığını anlamakta zorluk çekiyoruz” dedi.

‘TANJU ÖZCAN ÖZÜR DİLESİN’

Saygılı , Platform adına yaptığı açıklamada son olarak şunları söyledi; “Bizler, Bolu’da yaşayan yaklaşık 300 bin kişiye hizmet etmeye çalışan Bolu Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri olarak, Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın Bolu’nun huzurunu bozmaya yönelik, küçük siyasi hesaplar güderek, Bolu halkının yapı ve hassasiyetlerini hiçe sayarak, edep ve ahlak dışı açıklamasını kınıyor, geldiği günden bu yana Bolu’muz için fedakarca çalışan, kısa bir sürede bütün Bolu halkının sevgisini, takdirini kazanan Valimiz Aydın Baruş’un vakur duruşunu tebrik ediyor, milletin asilleri olarak, Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ı, Bolu Valimiz Aydın Baruş’tan özür dilemeye davet ediyoruz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar