22 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara16°C

PALAMUDUN TANESİ 20 LİRAYA ÇIKTI

Karadeniz ve Marmara'nın yanı sıra Ege'den de balık getirilenBolu'da, sezonun durgun geçmesi nedeniyle balık fiyatları arttı.

Palamudun tanesi 20 liraya çıktı

16 Ekim 2015 Cuma 15:02

Hamsi ve istavrit tezgahlarda kilosu 10 liraya, geçen yıl bugünlerde tanesi 7-8 lira olan iri palamudun fiyatı ise 15 ile 20 lira arasında değişiyor. Yeni görülmeye başlanan lüferin tanesi ise 25 liradan satılıyor.


Bolu'da tezgahlara az balık gelince fiyatlar tavan yaptı. Teknelerin yeterli avla dönememesi nedeniyle Balık Halinde fiyatların yüksek olduğunu söyleyen balıkçılar "Çeşitlilik var ama bolluk yok. Böylelikle fiyatlara yansıyor. Hamsi Karadeniz'den gelmeye başladı. Palamut iyice azaldı. Çinekop Kasım ayında başlayacağını tahmin ediyorum" dedi. 


Balık fiyatlarını vatandaşların yüksek bulduğunu söyleyen balıkçılar "Havaların bir ısınıp bir soğuması nedeniyle balık tezgahlara az gelir oldu. Vatandaş ucuz olsun diye istavrit ve hamsiyi almak istiyor, fakat fiyatlarına bakınca tezgahlardan eli boş dönüyor" dedi.


Yaklaşık 10-15 gün sonra balıkta bolluk beklediklerini söyleyen balıkçılar, "Bir çok çeşit balık tezgahlarımıza geliyor fakat bol değil. Böylece fiyatlar yükseliyor. Balık almaya gelen vatandaşlar da pahalılıktan şikayet ediyor. Havalar nedeniyle balık dibe çöktü ve yakalanamıyor."şeklinde konuştular.


BOLU Pazarı'nda balık fiyatları ise bugün şöyle:
Hamsi kilosu 10 TL, İstavrit kilosu 10 TL, Tekir kilosu 15 TL,, Çinekop kilosu 25 TL, Sardalya kilosu 8 TL, Palamut tane 15-20 TL, Kalkan kilo 50 TL, Karides kilo 25 TL, Lüfer tane 25 TL, Sarı kanat kilo 30 TL. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.