15 Temmuz 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C

AİBÜ’DE ÇOK RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Abant İzzet Baysal Üniversitesi uluslararası öğrenciler için ‘Hoş Geldiniz’ programı düzenledi.

AİBÜ’de çok renkli görüntüler

16 Ekim 2015 Cuma 15:54

Haber merkezi

Programın açılış konuşmasını yapan AİBÜ Uluslararası Öğrenci Birliği Başkanı Süleyman Halif, Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun’un desteğiyle, faaliyetleri geliştirmek ve uluslararası öğrencilerin sorunlarına çözüm bulmak amacıyla bu birliği kurduklarını belirterek, sözlerini “Bizler biriz ve sizin için buradayız. Ailemize hoş geldiniz” diyerek tamamladı.

FARKLI DİLLERİ KONUŞSAK DA DUYGULARIMIZ BİR

AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı ise, “Biz sizleri candaşımız, yoldaşımız ve kardeşimiz olarak görüyoruz. Farklı dilleri konuşsak da, farklı renklerde olsak da şunu iyi biliyoruz ki hissiyatımız bir, duygularımız birdir. Bu nedenle birlik ve beraberlik içerisinde sımsıkı birbirimize kenetlenerek ailemizi, kardeşliğimizi korumalı, parçalamaya, bölmeye çalışanlara fırsat vermemeliyiz.” diye konuştu.

ÜLKELERİNİZE BİR BOLULU OLARAK DÖNECEKSİNİZ

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gençer ise yeni eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilere başarılar dileyerek başladığı konuşmasında, yükseköğrenimin ve bu dönemde elde edilen kazanımların önemine dikkat çekti. Öğrencilerin yabancı ülkelerde iş veya eğitim tecrübelerinin olması gerektiğini düşündüğünü vurgulayan Gençer, “Yükseköğrenim döneminde farklı ülkelerden kişilerin ülkemize gelmiş olmaları veya eğitim için farklı ülkelere gidilmesi onlar için önemli bir yenilik. Hayatınız boyunca o ülkeyle unutulmaz bağlar kuruyorsunuz. Yabancı bir ülkede eğitim almanın ne kadar zor olduğunu biliyorum ama bu aynı zamanda çok kıymetli. Hem Türkiye’yi daha iyi göreceksiniz hem de Dünya’yı. Kişisel ve bilişsel gelişiminizi, nasıl bir rota çizdiğinizi göreceksiniz. Bunlar, üniversitelerin uluslararasılaşması açısından da çok gerekli” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan ise, “Buradan güzel duygularla ayrılıp ülkenize hizmet etmek üzere kendi topraklarınıza döneceksiniz. Döndükten sonra da öyle inanıyorum ve ümit ediyorum ki bir Bolulu, bir Türkiyeli olarak döneceksiniz” diyerek başladığı konuşmasında, Bolu’nun doğal ve tarihi güzellikleri hakkında öğrencilere bilgi verdi. Program, kokteyl ile sona erdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.