22 Eylül 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara20°C

ONLAR BOLU’NUN ÇINARLARI

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’nun sayılan ve sevilen şahsiyetlerinden ressam Orhan Ersoy ile çam yetiştiriciliğinde Bolu’da önemli adımlar atan ve Antalya, Side, Bodrum ve Bolu’daki Petro Kent’in fikir babası olan Belgin Özer’i ziyaret etti.

Onlar Bolu’nun çınarları

16 Ekim 2015 Cuma 15:58

 

Haber merkezi

Belediye Başkanı Yılmaz, Bolu’nun yetiştirdiği ve ülkemizin sayılı ressamlarından olan Orhan Ersoy’u evinde ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Yılmaz; "Orhan abimiz Bolu’nun en kıymeti şahsiyetlerinden birisidir. Ülkemizde hatta dünya da resimleri ile adını duyurmuş, kişiliği ve sanatı ile de örnek alınacak bir isimdir. Belediye Meclisi kararı ile  Orhan abimizin yaşadığı sokağa ‘Orhan Ersoy’ ismini verdik. Hatta kendi yazdığı şiirleri ve hayatını kitap haline getirmeyi düşünüyoruz. Gelecek nesilde Orhan Ersoy ismini bilmeli ve O’nu tanımalıyız diye düşünüyorum. Yine birgün ziyaretimde bana Beethoven’ın 9. Senfonisi’ni dinletmişti. Ama Bülbülün sesiyle birleştirmişti o senfoniyi. Yaptığı tablolar ve yazdığı şiirlerle son derece kibar bir beyefendi ve bir büyüğümüzdür Orhan abimiz” dedi. Ziyaretten son derece memnun olan ressam Orhan Ersoy ise Başkan Yılmaz'a güzel düşüncelerinden dolayı çok teşekkür etti.

ÇAM YETİŞTİRİCİLİĞİNDE ÖNEMLİ HİZMETLERİ VAR

Başkan Yılmaz, daha sonra yine Bolu’da yetişen değerli insanlardan birisi olan ve Bolu’ya hizmetleri bulunan Belgin Özer’i ziyaret etti. Başkan Yılmaz; Belgin Özer ile ilgili olarak ise şunları söyledi; "Belgin abimiz de bizim için çok değerli bir isim. Antalya Side Bodrum ve Bolu daki Petro Kentin kurucusu ve fikir babası. Doğayı çok seven ve yine Bolu’da çam yetiştiriciliğinde önemli hizmetleri olan bir abimiz. Biz O’nun da hayatını kitap haline getirmek ve gelecek nesillere anlatmak ve unutturmamak istiyoruz. Zaman zaman kendilerini ziyaret ederim. Sohbetlerimiz olur. Bolu için değerli insanlar ve gelecekteki neslin de bu değerli insanları tanıması için bilmesi için ne gerekiyorsa yapacağım” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.