18 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

KUBİLAY CİNAYETE TEPKİ GÖSTERDİ

Dilay Gül'ün vahşice katledilmesi üzerine Bolu Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Fatma Kubilay, bir basın açıklamasıyla üzüntüsünü dile getirdi.

Kubilay cinayete tepki gösterdi

18 Ekim 2015 Pazar 14:10

"Maalesef, yine kadına şiddet! Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu 1.sınıf öğrencisi DİLAY GÜL 21 yaşında hayatının baharında, sırf kadın olduğu için canice katledildi.

21 yaşında üniversite öğrencisi, hayatının baharında gelecek hayalleri olan bir genç kız koparıldı hayattan. Sebep! Bir erkeğin platonik aşkına karşılık vermedi. Tüm kamuoyuna sesleniyoruz; her zaman söylediğimiz gibi kadın önce insandır. Yaşama hakkının Anayasal bir hak olduğu, Allah’ın verdiği canı sadece Allah’ın aldığını asla unutmamalıdır diyoruz.

Bu dünya kadınlar içinde yaşanılır olmalı ve bunun için herkes üzerine düşeni yapmalıdır." şeklinde konuşan Kubilay,"Kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi için gerekli yasal düzenlenmelerin derhal yapılması ve faillere en ağır cezaların verilmesi için yetkililere bir kez daha sesleniyoruz.

Biz Bolu Barosu olarak kadınlarımızın, genç kızlarımızın her türlü haklarının en önemlisi yaşama haklarının korunması için tüm yasal düzenlemelerin yapılmasının takipçisi olacağımızı bir kez daha yineliyoruz ve Dilay için ailesine gerekli bütün hukuki yardımın yapılacağını tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

Son olarak yeter artık! Tek suçu kadın olmak olan insanlar, Dilay’lar ölmesin diyoruz." şeklinde tepkisini dile getirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.