22 Temmuz 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara26°C

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE ÖFKE EĞİTİMİ

Özel Halk Otobüslerinde görevli şoförlere, Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün organizasyonunda Öfke Kontrolü ve İletişim Becerileri konularında eğitim verildi.

Otobüs şoförlerine öfke eğitimi

21 Ekim 2015 Çarşamba 12:32

Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda, Bolu Merkezde hizmet veren Özel Halk Otobüslerinde görevli şoförlere ‘Öfke Kontrolü ve İletişim Becerileri’ eğitimi verildi. Bolu Belediyesi Psikoloğu Duygu Terzi tarafından verilen ve iki gün süren eğitimlere tüm şoförler katıldı. Eğitimlerde başlıca; öfke kontrolü, stresle başa çıkma ve iletişim becerileri konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu eğitimlerden oldukça memnun olduklarını ifade eden şoförler, bu eğitimlerin sıklıkla devam etmesini istediler. 

Bolu Belediyesi Psikoloğu Duygu Terzi ise; “Günümüzün en büyük problemi aslında iletişimsizlik. Sağlıklı iletişim kurabildiğimizde şiddete ve kavgaya gerek kalmadan problemi en aza indirip konuşarak çözebiliyoruz.  Bu tür eğitimler, insanlarla birebir iletişim halinde olan çalışanlara belirli aralıklarda verilmesi gerekir” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.